'
Temat dniaW murach zamkowych rozbrzmiała muzyka z gorącą duszą... Bezpieczeństwo publiczneBiała Niedziela - darmowe badania i konsultacje dla mieszkańców Bezpieczeństwo publiczneAkcja krwiodawstwa w Dziewinie 26 listopada 2023 r.
Turystyka i RekreacjaIntegracja i rozwój Miejsc Przyjaznych Rowerzystom

Nielegalne automaty do gierDrukuj

Nielegalne automaty do gier

W dniach 13 i 24 czerwca 2017 r. funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Bochni wraz z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno - Skarbowego z Delegatury w Nowym Sączu przeprowadzili kontrole w bocheńskich lokalach pod kątem ujawnienia maszyn losowych do gier hazardowych.

W trakcie kontroli kilku lokali w dniach 13, jak i 24 czerwca ujawniono maszyny, na których funkcjonariusze Małopolskiego Urzędu Celno - Skarbowego przeprowadzili eksperymenty, z których jednoznacznie wynikało, że są to urządzenia do gier hazardowych.
W związku z tym maszyny te, w ilości łącznej 7 sztuk zostały zatrzymane, a postępowanie w sprawie posiadania nielegalnych automatów do gier prowadzą funkcjonariusze Małopolskiego Urzędu Celno –Skarbowego Delegatury w Nowym Sączu.

Należy pamiętać, że w dniu 1 kwietnia 2017 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o grach hazardowych, która wprowadziła nowe rozwiązania dotyczące m.in. gier na automatach, które obecnie mogą być organizowane wyłącznie w kasynach, a poza kasynami organizatorem gier na automatach może być tylko i wyłącznie jednoosobowa spółka Skarbu Państwa. Zgodnie z nowelizacją ustawy posiadanie automatów do gier bez koncesji jest zabronione.
Kontrole w lokalach przy współudziale funkcjonariuszy Urzędu Celno – Skarbowego będą przeprowadzane cyklicznie.

)info_bp_kpp_bochnia/ asp. szt. Dominika Półtorak)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.