'
Temat dniaSOŁTYS ZIEMI BOCHEŃSKIEJ 2020-2022 WYBRANY Powiat BocheńskiKonferencja prasowa w Bochni z udziałem posła Władysława Kosiniaka-Kamysza Gmina DrwiniaNowa oczyszczalnia ścieków i ponad 22 km kanalizacji oficjalnie oddane do użytku
KulturaKINO DLA SENIORA!

Długi weekend na bocheńskich drogachDrukuj

Długi weekend na bocheńskich drogach

Komenda Powiatowa Policji w Bochni podsumowała stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym w czasie „długiego weekendu” związanego ze Świętem Bożego Ciała. Od 14 czerwca do 18 czerwca 2017 r. zatrzymano łącznie 10 nietrzeźwych kierujących w tym 5 pijanych rowerzystów i 5 pijanych kierowców.

Na drogach powiatu bocheńskiego wydarzyło się łącznie 9 kolizji drogowych oraz 1 wypadek, w wyniku którego 4 osoby zostały ranne, m.in:

W dniu 15 czerwca około godz. 19 w Bochni, kierujący motocyklem poruszając się z prędkością uniemożliwiającą zapanowanie nad pojazdem zjechał na chodnik, a następnie na prawe pobocze ul. Krzeczowskiej, gdzie doprowadził do wywrócenia się motoru.

W dniu 15 czerwca około godz. 23.45 kierująca samochodem m-ki Toyota przejeżdżając przez miejscowość Siedlec na skrzyżowaniu, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi m-ki Iveco jadącemu w kierunku m. Książnice doprowadzając do zderzenia.

W dniu 17 czerwca około godz. 11.30 kierujący pojazdem Renault Clio pokonując prawoskrętny łuk drogi w m. Lipnica nie dostosował prędkości jazdy do warunków atmosferycznych, w wyniku czego wpadł w poślizg, przejechał na przeciwległy pas i następnie wjechał do rowu uderzając w drzewo.

W dniu 17 czerwca około godz. 11.30 w m. Kopaliny na prawoskrętnym łuku drogi kierująca pojazdem Peugeot nie dostosowała prędkości do panujących warunków atmosferycznych na drodze, w skutek czego wpadła w poślizg, zjechała na przeciwległy pas ruchu, następnie na pobocze i uderzyła w barierę ochronną.

W dniu 17 czerwca około godz. 15 w m. Boczów kierujący samochodem Skoda na prawoskrętnym łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do kolizji z prawidłowo jadącym samochodem VW Tiguan.

W dniu 17 czerwca około godz. 20 w Bochni na skrzyżowaniu ul. Karosek z ul. Konstytucji 3 Maja kierująca samochodem marki VW nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo jadącemu pojazdowy marki VW Touran w wyniku czego doprowadziła do zderzenia.

W dniu 17 czerwca około godz. 22 w m. Gawłów kierujący samochodem Opel Astra nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych i zjechał do przydrożnego rowu, następnie uderzył w betonowy mostek oraz betonowy murek ogrodzenia posesji.

W nocy z 17 na 18 czerwca około godz. 0.50 w m. Ubrzeż kierująca samochodem marki BMW nie ustąpiła pierwszeństwa na prawidłowo oznakowanym skrzyżowaniu, w wyniku doprowadziła do zderzenia z kierującym pojazdem marki Peugeot. W wyniku tego zdarzenia 4 osoby zostały ranne.

(info_bp_kpp_bochnia_asp.szt_Dominika_Półtorak)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.