'
Temat dniaWolne miejsca w ŚDS Cerekiew Gmina DrwiniaGmina Drwinia najlepsza w pozyskiwaniu środków z UE Bezpieczeństwo publiczneWNUCZKA, WNUCZEK EDUKUJE - BABCIA, DZIADEK SIĘ STOSUJE!
Powiat BocheńskiZawody strażaków w obiektywie

Podpisano umowę na dofinansowanie budowy kanalizacji w gminie DrwiniaDrukuj

Podpisano umowę na dofinansowanie budowy kanalizacji w gminie Drwinia

1 czerwca 2017 r. w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie podpisano umowę o dofinansowanie realizacji projektu pn. „Sanitacja otuliny Puszczy Niepołomickiej na terenie gminy Drwinia” ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020 w ramach działania 2.3 Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach oś priorytetowa II ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu.

Wniosek o dofinansowanie przedmiotowego projektu do NFOŚiGW w Warszawie złożyła w lipcu ubiegłego roku, specjalne do tego celu powołana spółka komunalna Gminy Drwinia „Eko-Drwinia” sp. z o.o.

Z podpisanej umowy wynika, że wysokość dofinansowania z Funduszu Spójności wynosi 15 787 687,50 zł przy czym całkowita wartość zadania została oszacowana na kwotę 33 129 841,00 zł. W ramach realizacji inwestycji zostanie wykonana dokumentacja techniczna oraz wybudowana oczyszczalnia ścieków w  Dziewinie wraz z budową kanalizacji w Dziewinie, Mikluszowicach i Gawłówku; budowa oczyszczalni ścieków w Niedarach wraz z odcinkiem 2 km sieci kanalizacyjnej; budowa Zakładu Uzdatniania Wody dla gminy Drwinia w Gawłówku wraz z ujęciem wód podziemnych i przesyłem do istniejącego gminnego wodociągu, a także zakup samochodu specjalistycznego i agregatu prądotwórczego. Zakończenie projektu planowane jest na 2020 r.

Uzyskanie dofinansowanie stanowi pierwszy etap w ramach kompleksowego projektu realizowanego przez Gminę Drwinia w zakresie skanalizowania i oczyszczania ścieków bytowych na terenie naszej gminy.(info/foto_gmina_drwinia)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.