'
Temat dniaIwermektyna skuteczna w walce z koronawirusem? Bezpieczeństwo publicznePrzed szpitalem stanął specjalny namiot Powiat BocheńskiRaport z powiatu bocheńskiego!
Bezpieczeństwo publiczneKolejne ograniczenia w związku z koronawirusem

68 gmin z dotacją w ramach Bezpiecznej MałopolskiDrukuj

68 gmin z dotacją w ramach Bezpiecznej Małopolski

27 defibrylatorów, 20 pilarek ratowniczych, 16 pomp szlamowych czy 15 agregatów prądotwórczych - to tylko niektóre z całej listy niezbędnych sprzętów, które strażacy-ochotnicy otrzymają dzięki wsparciu Województwa Małopolskiego. A wszystko w ramach konkursu „Bezpieczna Małopolska 2017”.
W ramach konkursu „Bezpieczna Małopolska 2017” samorząd województwa udzieli pomocy finansowej 68 gminom na kwotę niemal 950 tys. zł. Dzięki dotacjom aż 194 jednostki OSP z województwa małopolskiego zyskają środki na niezbędny do codziennej pracy nowoczesny sprzęt oraz najwyższej jakości odzież ochronną.

Samorząd województwa małopolskiego od 2015 roku realizuje zadanie „Bezpieczna Małopolska”, w ramach którego małopolskie gminy otrzymują pomoc finansową na zapewnienie gotowości bojowej jednostkom OSP z całego regionu. W dwóch ostatnich latach wsparcie z tego tytułu trafiło do 77 gmin, z czego skorzystało aż 213 małopolskich jednostek OSP.

Dodatkowe pieniądze dla kilku gmin poprawią bezpieczeństwo publiczne.

„Bezpieczna Małopolska 2017” to nie jedyne wsparcie, na które wyraził w poniedziałek zgodę Sejmik Województwa Małopolskiego. Radni województwa zdecydowali również o przekazaniu środków finansowych o łącznej wartości 200 tys. zł dla grup poszukiwawczo-ratowniczych ochotniczych straży pożarnych w gminie Kocmyrzów-Luborzyca, Kętach oraz mieście Nowym Sączu. Dzięki temu wsparciu możliwe będzie zakupienie m.in. dwóch specjalistycznych samochodów do przewozu ratowników i psów ratowniczych, radiotelefonów cyfrowo- analogowych, odbiorników GPS oraz innego niezbędnego sprzętu, który pomaga ratować ludzkie życia. Ponadto z tych środków planowane jest sfinansowanie specjalistycznych szkoleń dla przewodników i ich psów, ratowników, a także nawigatorów.

Przypomnijmy, że w latach 2015-2016 samorząd województwa przekazał na jednostki OSP GPR prawie 85 tys. zł. Tegoroczny spory zastrzyk gotówki pozwoli doposażyć w niezbędny sprzęt tych, którzy ryzykują własne życie niosąc pomoc innym.

(info/foto_umwm)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.