'
Temat dniaWolne miejsca w ŚDS Cerekiew Gmina DrwiniaGmina Drwinia najlepsza w pozyskiwaniu środków z UE Bezpieczeństwo publiczneWNUCZKA, WNUCZEK EDUKUJE - BABCIA, DZIADEK SIĘ STOSUJE!
Powiat BocheńskiZawody strażaków w obiektywie

33 miliony na gospodarkę wodno - ściekową w gminie DrwiniaDrukuj

33 miliony na gospodarkę wodno - ściekową w gminie Drwinia

Ponad 33 mln złotych na budowę kanalizacji, ujęcia głębinowego i stacji uzdatniania wody w gminie Drwinia!
Wiedząc jak ważnym dla rozwoju gminy i zapewnienia mieszkańcom odpowiednich warunków do życia i prowadzenia działalności gospodarczej Gmina Drwinia podjęła starania w sprawie uzyskania środków zewnętrznych na budowę oczyszczalni ścieków i kanalizacji.

Złożony w 2016 r. przez specjalnie do tego powołaną spółkę komunalną gminy - wniosek o dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020 dla projektu pn. „Sanitacja otuliny Puszczy Niepołomickiej na terenie gminy Drwinia” otrzymał już zapewnienie finansowania całego przedsięwzięcia. W najbliższym czasie zostanie podpisana umowa o dofinansowanie. W sumie wartość całego projektu została oszacowana na kwotę ponad 33 milionów złotych, z czego prawie 16 milionów złotych wynosi samo dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności.

Bardzo się cieszymy, że pozyskaliśmy tak duże środki. To ogromna inwestycja, której realizacja bez wsparcia zewnętrznego byłaby niemożliwa do udźwignięcia przez nasz samorząd – mówi wójt gminy Jan Pająk.

Projekt obejmuje m.in. zaprojektowanie oraz budowę oczyszczalni ścieków w m. Dziewin wraz z budową kanalizacji w Dziewinie, Mikluszowicach i Gawłówku; budowę oczyszczalni ścieków w Niedarach wraz z budową Zakładu Uzdatniania Wody dla gminy Drwinia w Gawłówku wraz z ujęciem wód podziemnych i przesyłem do istniejącego gminnego wodociągu, a także zakup specjalistycznego sprzętu i urządzeń
Wójt gminy podkreśla, że konsekwentnie będziemy realizować politykę ukierunkowaną na wyposażenie w zbiorczą sieć kanalizacji sanitarnej pozostałych miejscowości.
(info_ug_drwinia/foto_domena_publ)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.