'
Temat dniaTropem inwestycji - Nowe życie starej szkoły Województwo MałopolskieWystartował konkurs Małopolskie Orkiestry Dęte 2020 Turystyka i RekreacjaTropem inwestycji - kolejne trasy pieszo-rowerowe
Powiat BocheńskiInformacyjny materiał filmowy dla kierowców

Kolejne sukcesy w BRD !Drukuj

Kolejne sukcesy w BRD !

Dwa dni zmagań eliminacji wojewódzkich w ramach XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na Miasteczku w Mikluszowicach pod Honorowym Patronatem Pana Jacka Krupy – Marszałka Województwa Małopolskiego już za nami. Zmagania uczniów 20 szkół podstawowych i 23 szkół gimnazjalnych odbyły się pod bacznym okiem policjantów z Komendy Wojewódzkiej w Krakowie i Komendy Powiatowej w Bochni oraz sędziów z Polskiego Związku Motorowego, którymi byli: Zbigniew Kogut – sędzia główny, Stanisław Skałka, Piotr Kutrzeba, Jan Stankiewicz.

Zawodników z opiekunami i zaproszonych gości bardzo serdecznie przywitała dyrektor Angelika Świerblewska, która życzyła wszystkim uczestnikom udanego startu. Jubileuszowy turniej otworzył uroczyście wójt gminy Jan Pająk, który życzył zawodnikom sukcesów.
Turniej rozpoczęły zmagania testowe, w których uczestnicy zawodów musieli wykazać się znajomością Kodeksu Ruchu Drogowego. Kolejne etapy polegały na przejechaniu toru przeszkód na Orliku, bezpiecznym oraz zgodnym z przepisami pokonaniu wylosowanych tras na Miasteczku Ruchu Drogowego. Ważnym etapem zmagań był praktyczny pokaz udzielania pierwszej pomocy. W pierwszym dniu zawodnicy musieli udzielić pomocy przedmedycznej poszkodowanemu w wypadku rowerowym, a w drugim – osobie z odciętą ręką. Rywalizacja była bardzo zacięta, a walka wyrównana. Drużynom sprzyjała pogoda, która pozwoliła na przejazdy rowerowe na świeżym powietrzu.

Ostatecznie wśród szkół podstawowych najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej ze Stronia, II – reprezentanci Wietrzychowic, a III – drużyna z Ropy. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mikluszowicach reprezentujący powiat bocheński zajęli wysokie IV miejsce. To ogromny sukces: Dagmary Dziedzic, Dominiki Dziedzic, Jakuba Sądla i Macieja Stycznia, którzy w Turnieju BRD wystąpili pierwszy raz i od razu zwyciężyli w etapie gminnym i powiatowym docierając do finału wojewódzkiego. Opiekunem drużyny była Pani Marta Piwowarczyk.

Świetny wynik uzyskali gimnazjaliści z Mikluszowic, którzy ostatecznie uplasowali się na wspaniałym II miejscu, tuż za reprezentacją z Zakrzowa, a wyprzedzając drużynę z Kościelca. Uczniowie z Gimnazjum w Mikluszowicach to doświadczona drużyna, która w ubiegłym roku reprezentowała Małopolskę w finale ogólnopolskim. Gimnazjum w Mikluszowicach i równocześnie powiat bocheński reprezentowali: Angelika Zdebska, Karol Kowalski i Konrad Ziółko. Opiekunem drużyny była Pani Kinga Capik-Majcher. Powiat bocheński reprezentowała również drużyna z Nieszkowic Wielkich, która w eliminacjach wojewódzkich zajęła V miejsce.

Na zwycięzców czekały puchary, medale, atrakcyjne nagrody rzeczowe i dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe grawery.
Pierwszy dzień jubileuszowego turnieju był wyjątkowy dla osób zaangażowanych w budowanie postaw bezpieczeństwa w ruchu drogowym, którzy zostali nagrodzeni przez Polski Związek Motorowy. Odznaczenia wręczał Prezes małopolskiego oddziału PZM – Marek Rutkowski. Złotą Odznakę otrzymał Zbigniew Kogut; srebrną – Joanna Biel-Radwańska, Krzysztof Dymura, Jan Gębala, Adam Kozłowski, Jan Paják, Wiesław Rokowski, Stanislaw Skałka, Jan Stankiewicz, Władysław Szydłowski, Angelika Świerblewska i Małgorzata Widełka; brązową – Grzegorz Mliczek, Piotr Kutrzeba i Janusz Nowobilski.

W pierwszym dniu eliminacji zawodnikom z całej Małopolski kibicowali: wójt gminy – Jan Pająk, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie – podinsp. Krzysztof Dymura, Komendant Miejski Policji w Tarnowie- mł. insp. Mariusz Dymura, Komendant Powiatowy Policji w Bochni – mł. insp. Tadeusz Stachak, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego – asp. szt. Jacek Sobiecki, podkom. Joanna Biel-Radwańska, podinsp. Jarosław Bator i mł. asp. Janusz Nowobilski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, nadkom. Agnieszka  Sałkowska  z Komendy Głównej Policji w Warszawie, Wioletta Skoczylas – starszy wizytator Kuratorium Oświat w Krakowie, Monika Kwiatkowska – starszy specjalista ds. Oświaty, Ferdynand Gawron – starszy wizytator Kuratorium Oświat w Krakowie, Marek Dworak – Dyrektor MORD w Krakowie i Sekretarz Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowym, Małgorzata Widełka – specjalista BRD MORD w Krakowie, Marek Rutkowski – Prezes PZM Zarząd Okręgowy w Krakowie, Leszek Zabiegała – Sekretarz Gminy Drwinia, Roman Gołębiowski – Przewodniczący Rady Gminy Drwinia oraz Radni Gminy Drwinia: Leszek Machaj, Stefan Styczeń,  Józefa Bukowiec, Krystyna Machaj, Jan Aksamit, Stefan Migas, Dyrektorzy szkół: Ewa Madej, Ewa Krysa-Zielińska, Agnieszka Skoczek i Barbara Gondek-Matusik, Władysława Nowak – wieloletnia Dyrektor ZSP, Marta Dziedzic – przewodnicząca Rady Rodziców oraz Krzysztof Satoła – Ergo HESTIA. W drugim dniu dołączyli: Artur Puciłowski – dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Tarnowie, Mateusz Kracik – zastępca wójta, Wiesław Pajor – dyrektor Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwo Powiatowe w Bochni, podinsp. Robert Dudek – zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bochni, Paweł Skrzyński z MORD w Tarnowie,

Turniej został wsparty przez sponsorów: Gminę Drwinia, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Polski Związek Motorowy, Firmę Gomar Stal – Państwo M. i M. Lemiowscy, sieć sklepów SPAR – Panów: Wojciecha Jacha i Krzysztofa Kuklicza, Krakowski Bank Spółdzielczy Oddział w Drwini, Firmę Swornowski Bramy i Ogrodzenia, Firmę Ergo – Hestia Pana Krzysztofa Satoły.
Dyrektor Angelika Świerblewska pogratulowała zwycięzcom sukcesów, podziękowała wszystkim sponsorom, którzy wsparli turniej oraz nauczycielom i pracownikom obsługi i administracji Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Mikluszowicach za zaangażowanie i pomoc w organizacji zawodów.

Drużynom z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Mikluszowicach i ich opiekunom składamy gratulacje i dziękujemy za wspaniałe emocje, które dzięki nim były również naszym udziałem!
(info/foto_zsp_mikluszowice)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.