'
Temat dniaAkcja krwiodawstwa 7 kwietnia 2024 roku Bezpieczeństwo publiczneAwans st. bryg. Piotra Gadowskiego na stanowisko Zastępcy Małopolskiego Komendanta PSP Bezpieczeństwo publiczneWażny komunikat bezpieczeństwa!
Województwo MałopolskieWielkanocne śniadanie dla Samotnych

Piłkarska niedziela 2 październikaDrukuj

Nie ma farta nasz czwartoligowiec - drużyna GKS zaliczyła już trzy porażki z rzędu i najwyższa pora na przełamanie. Rywalem w niedzielne popołudnie będzie zespół z Tymbarku, który z tą samą ilością 9 punktów zajmuje 8 pozycje w tabeli ligowej. GKS, również z 9 punktami zajmuje pozycję 11 w tabeli IV ligi. Może wreszcie zespół pożegna złą passę i postara się doskoczyć do czołówki tabeli.
W rozgrywkach A – klasy, Żubr poległ w Wiśniczu i zapewne przed własną publicznością powalczy z Czarnymi z Kobyla o wygraną. Rezerwy GKS II – wreszcie wygrały, a teraz w Słomce muszą potwierdzić swoją zwyżkę formy.

W klasie B – Raba pauzuje w tej kolejce, a Wisła powalczy u siebie z Błyskawicą o punkty ligowe, natomiast Promień zagra z Macierzą w Mikluszowicach.

Zapowiada się ładna pogoda więc kibice nie będą mieli innego wyjścia, jak tylko przyjść na boiska i dopingować swoje zespoły.

IV - Liga, kolejka 9

GKS Drwinia - KS Tymbark, 1 – 3 (0:2), bramki zdobywali: Sławomir Porębski 17 min., Krzysztof Piekarczyk 35 min., Marcin Krywoborodenko 50 min., Wojciech Jurek 57 min.

Sędzia Główny – Marek Ogórek (*****), KS Nowy Sącz
Asystenci: Maciej Młynarczyk, Przemysław Grębski.
Widzów 200

GKS Drwinia: Kamil Kolanowski, Wojciech Tomala, Marcin Motak, Tomasz Rachwalski, Kamil Rynduch, Mateusz Kaczmarczyk (Grzegorz Mikler 51), Tomasz Cygan, Piotr Filipek, Karol Filipek, Łukasz Śliwa (Kamil Stawiarski 75), Wojciech Jurek (Jakub Duda 75), rezerwa: Janusz Piątek, Błażej Gumuła, Kamil Gawlik.

KS Tymbark: Przemysław Zawada, Dariusz Porębski (Mateusz Lis 70), Sławomir Boczoń, Tomasz Olejarz, Szymon Witek, Sławomir Porebski (Mirosław Kordeczka 78), Adrian Mrózek, Tobiasz Sułkowski, Marcin Urbański (Maciej Czyrnek 68), Krzysztof Piekarczyk, Marcin Krywoborodenko.

Już w 10 min. gospodarze mogli objąć prowadzenie w tym meczu, jednak trzy sytuacje bramkowe, jedna po drugiej, nie dały gola. Co nie udało się gospodarzom, wykorzystali goście i w 17 min. Porębski celnie trafia i zdobywa prowadzenie dla Tymbarku. W 35 min. Porębski asystuje, a jego podanie wykorzystuje Piekarczyk, który podwyższa prowadzenie gości na 0:2. Pierwsza połowa tak się kończy.

Po przerwie GKS zdecydowanie atakuje, jednak brak wykończenia akcji powoduje, że ataki nie przynoszą zmiany wyniku. Goście, którzy mając komfort psychiczny i przewagę w postaci dwóch bramek, wykorzystują okazję do kontry - w 50 minucie Krywoborodenko pokonuje Kolanowskiego i podwyższa prowadzenie gości. Siedem minut później akcja zespołu GKS i Jurek zdobywa bramkę dla gospodarzy - jak się okazało jedyną w tym meczu dla gospodarzy. Pomimo okazji dla gospodarzy do zdobycia bramek, wynik spotkania nie ulega zmianie. To już czwarta porażka z rzędu zespołu GKS. Najciekawszą jednak wiadomością kolejki jest to, że GKS Drwinia, pomimo porażki, awansował o jedną pozycję w tabeli IV ligi i zajmuje 10 pozycję.

Trener Piątek

Trener Tajduś

Odsyłamy kibiców do galerii zdjęć ze spotkania zamieszczonej na zaprzyjaźnionym portalu InformatorBrzeski.pl

B - klasa, kolejka 8

Wisła Grobla - Błyskawica Proszówki, 0 – 10(0:2), bramki w pierwszej połowie zdobyli: Wąsik z karnego i Kozdroń.

Sędzia Główny – Rafał Gnutek (*****), KS Bochnia
Widzów 50

Sam wynik spotkania odzwierciedla to, co się działo na boisku. Wyraźna przewaga w grze i każdym jej elemencie zespołu Błyskawicy spowodowała, że Wisła poniosła najwyższą porażkę w występach na boiskach B – klasy.

Promień Mikluszowice - Macierz Lipnica, 0 - 3