'
Temat dniaUwaga Cykliści! Gravel Karp Adventure w Osieku Powiat BocheńskiRozstrzygnięcie konkursu dla NGO w zakresie kultury, sportu i turystyki Gmina DrwiniaUroczystości 70 - LECIA OSP Niedary połączona z odsłonięciem tablicy pamiątkowej Franciszka Gajosa
Bezpieczeństwo publiczneUWAGA! Akcja ochronnego szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

Nie tylko leśne atrakcje w Gawłówku...Drukuj





Święto Lasu, to edukacyjna i rozrywkowa forma pikniku, która już na stałe zapisuje się w harmonogramie imprez Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Drwini. W czasie tegorocznego święta, które od kilku lat odbywa się na terenie obiektów sportowych w Gawłówku, dopisała nie tylko pogoda, ale również uczestnicy, których w tym roku przybyło do Gawłówka wyjątkowo dużo.
Wśród uczestników dało się zauważyć gości z wielu powiatów między innymi: wielickiego, brzeskiego, limanowskiego, krakowskiego, a nawet sporą grupę turystów z Żywca.


Hasło do rozpoczęcia świętowania, zgodnie z tradycją, dali hejnaliści z Niepołomic, a następnie gospodarze, którymi byli: wójt Jan Pająk i nadleśniczy Łukasz Nowak powitali wszystkich gości, by potem odpalić na wiwat salwę z armaty – ku uciesze publiczności.

Wielkim zainteresowaniem cieszyła się grupa rekonstrukcyjna o nazwie Podolski Regiment Odprzodowy „Cracovia”, która w efektownej paradzie wkroczyła na scenę świątecznych wydarzeń.
W trakcie pokazowych występów były prezentowane stroje szlacheckie, obozowisko, ale największe zainteresowanie wzbudzały pokazy fechtunku na szable, strzały z broni prochowej i łuków oraz szarże Husarii.

Ponieważ Święto Lasu przygotowali wspólnie leśnicy wraz z GCKiP nie mogło zabraknąć historii o patronie leśników. Św. Jan Gwalbert (ur. ok. 995 r. we Florencji) ogłoszony został w roku 1951 przez papieża Piusa XII patronem leśników.
Św. Jan Gwalbert, nazywany bohaterem przebaczenia, zapamiętany został dzięki swojemu miłosierdziu wobec biednych, a także jako reformator i założyciel klasztorów i zakonu walombrozjanów.

O podniebienia uczestników uroczystości zadbali sami leśnicy serwując, jak przystało na święto – pieczonego dzika, zaś resztę wyśmienitych potraw opartych na produktach leśnych przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Drwinia.

Zabawa była przednia. Liczne konkursy, w których brały udział dzieci i dorośli, dostarczały widzom wielu atrakcji, a samym uczestnikom pożytecznych nagród, które wręczali wspólnie wójt Jan Pająk i nadleśniczy Łukasz Nowak. Wszystko możecie obejrzeć w obszernej fotorelacji:

Przygotowania





























Oficjalne rozpoczęcie:





Podolski Regiment Odprzodowy „Cracovia”, który w efektownej paradzie wkracza na scenę.






Salwa armatnia:

































W ramach Święta Lasu odbył się w Świetlicach Środowiskowych konkurs plastyczny o tematyce leśnej. Najlepsze prace docenione zostały nagrodami, które wręczył laureatom wójt Jan Pająk:











W obiektywie:














Konkursy:









Konkurs - rzut klocem:

1 m. Jarosław Czekaj
2 m. Grzegorz Put
3 m. Paweł Story









Konkurs - wbijanie gwoździ w kloc:

1 m. Marta Kica
2 m. Józefa Zdębska
3 m. Katarzyna Rzepka








W trakcie konkurencji na placu pojawił się w roli Jana III Sobieskiego (dowódcy w czasie Odsieczy Wiedeńskiej 12.09.1683r.) - sołtys Stefan Rakoczy.









Konkurencja - układanie stosu:

1 m. Łukasz Kamiński
2 m. Marcin Machaj
3 m. Józef Buczak




Konkurencja - układanie krążków w stosy:

1 m. Kinga Gołębiowska
2 m. Barbara Szewczyk
3 m. Marzena Szewczyk






Konkurencja - przenoszenie wałków drewna hakami:

1 m. Jan Jarosz
2 m. Jacek Wołowczyk
3 m. Grzegorz Machaj





Konkurencja - rzut szyszkami do kosza:

1 m. Natalia Szuba
2 m. Liwia Pietrucha
3 m. Klaudia Pająk









Konkurencja - przerzynka drzewa piłą ręczną:

1 m. Sławomir Cąber i Łukasz Bawół
2 m. Józef Tabor i Andrzej Pacura
3 m. Józef Dziura i Stanisław Paluch







Konkurencja - przenoszenie wiązki chrustu:

1 m. Cecylia Bawół
2 m. Katarzyna Kamińska
3 m. Anna Breske






Konkurencja - przerzynka drewna piłą spalinową:

1 m. Michał Kumor
2 m. Bogdan Data
3 m. Zygmunt Nosal

Wreszcie nadszedł czas dla wygranych. Wyniki ogłosił dyrektor Radosław Brydniak, a nagrody wręczali: Jan Pająk i Łukasz Nowak.


































Nagrodę specjalną – podkaszarkę spalinową, wylosowała Magdalena Pląder, a wręczył ją fundator i sponsor imprezy Józef Dylowicz - szef firmy Trans – Las.




(mat_foto_grobla.net)

Komentarze

#1 | MT dnia 15 lipca 2016 21:13
Ileż tu kolorów, ile atrakcji - aż zazdrość bierze, że się tam nie było. Nawet kapryśna ostatnio pogoda zachowała się jak należy. Tylko gratulować organizatorom i uczestnikom, zwłaszcza tym, którzy brali udział w zawodach.

Dodaj komentarz

Nick:




Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.