'
Temat dniaGminne Zawody Sportowo - Pożarnicze w Bieńkowicach Gmina DrwiniaDożynki Gminne 2019 - Bieńkowice, gm. Drwinia Województwo MałopolskiePo ośmiu latach przerwy
Województwo MałopolskieW 99. Rocznicę Bitwy Warszawskiej - Cudu nad Wisłą...

Rozpoczęli wakacje w siodle...DrukujDwadzieścioro dzieci w dniu wczorajszym (11 lipca), rozpoczęło swoją wakacyjną przygodę związaną z nauką jazdy konnej. Realizacja projektu wakacyjnej nauki jazdy rozpoczęła się z inicjatywy władz gminy od naboru uczestników. Ogłoszony został na stronach internetowych komunikat i zasady naboru uczestników w dwóch grupach wiekowych: 4 – 7 lat i 8 – 16 lat. Łącznie złożonych zostało 26 wniosków, z czego 20 spełniało kryteria naboru, które oceniała Komisja powołana zarządzeniem Wójta Gminy Drwinia.


Zajęcia z nauki jazdy konnej prowadziła będzie firma wyłoniona w postępowaniu zgodnie z Regulaminem Zamówień Publicznych – Magdalena Padło Rancho Pony z siedzibą w Mikluszowicach, posiadająca wymagane uprawnienia atesty i certyfikaty. Dzieci uczestniczące w zajęciach, pod opieką instruktorów, będą ubezpieczone przez cały okres trwania zajęć.

Rozpoczęcie nauki jazdy miało miejsce w Mikluszowicach. Ćwiczebny parkur, był dobrym tłem do wręczenia przez wójta Jana Pająka „Aktów powołania uczestnika” dwadzieściorgu dzieciom, które przybyły na pierwsze zajęcia w towarzystwie rodziców i opiekunów.

- Forma nauki i zabawy w bezpośrednim kontakcie ze zwierzętami – w tym przypadku końmi, przynosi wiele pozytywnych elementów w rozwoju dzieci...., Obecnie, mamy coraz mniej możliwości obcowania ze zwierzętami, nawet na wsi, która się szybko zmienia, a w gospodarstwach wiejskich coraz mniej zwierząt, które kiedyś zdobiły każde gospodarstwo - powiedział Jan Pająk witając uczestników programu.

- Obcowanie ze zwierzętami uczy wielkiej pokory, ale też zmusza do obowiązkowości każdego, kto z pasją i zamiłowaniem stara się być partnerem dla zwierząt – dodaje Jan Pająk.

Program nauki jazdy potrwa do końca wakacji. Każdy z uczestników ma możliwość uzgodnienia indywidualnych terminów zajęć z instruktorami prowadzącymi zajęcia tak, aby rodzice mogli pogodzić obowiązki służbowe związane z pracą z dowozem dzieci na zajęcia.

(info_foto_ug_drwinia)

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.