'
Temat dniaDroga w Słomce od jutra zamknięta ! Powiat BocheńskiZostań Superortografem Powiatu! Województwo MałopolskieUwaga Cykliści! Gravel Karp Adventure w Osieku
Powiat BocheńskiRozstrzygnięcie konkursu dla NGO w zakresie kultury, sportu i turystyki

Piłkarski weekend - rozpoczynają niższe klasyDrukuj

W najbliższy weekend ruszają rozgrywki piłkarskie nowego sezonu w okręgówce i niższych klasach rozgrywek. Po niezbyt udanym początku, zespół GKS czeka derbowy pojedynek z Bocheńskim w Bochni o godzinie 17: 30 przy ul. Pakowej. Zespół Żubr Gawłówek zainauguruje rozgrywki w okręgówce. Przed własną publicznością podejmie zespół z Uszwi. W A – klasowych spotkaniach Raba zagra w Proszówkach, a rezerwy GKS z Ceramiką w Nowym Wiśniczu. W klasie B – Promień i Wisła grają u siebie, a Polonia zagra w Żegocinie.

IV - LIGA:

Kolejka 2 (15 - 16 sierpnia)

Bocheński KS - GKS Drwinia, 2 - 0 (0:0), Bramki dla gospodarzy zdobyli: Marcin Motak w 63' z rzutu karnego oraz Grzegorz Mus w 73'.

Derby dla BKS…

Mecz prowadził zespół sędziowski z KS Gorlice: S. główny – Dariusz Tutko, asystenci: Łukasz Witek, Gabriel Antoszak.

Widzów – 300 (ok. 70% kibice drużyny GKS).

GKS Drwinia: Janusz Piątek, Grzegorz Mikler, Bartłomiej Kudelski, Wojciech Tomala, Tomasz Cygan, Tomasz Rachwalski (Karol Rakoczy 71'), Wojciech Jurek (Kamil Gawlik 71'), Mateusz Kaczmarczyk, Kamil Rynduch, Paweł Kołodziej (Jakub Madej 71'), Kamil Stawiarski, rezerwa: Kamil Kular, Tomasz Kaźmirek.

BKS Hal-Mont Bochnia: Damian Szydłowski – Krystian Lewicki, Marcin Motak, Mateusz Czernecki, Daniel Bukowiec – Piotr Górecki – Patryk Górszczyk (58′ Karol Mus), Jarosław Siwek, Arkadiusz Budzyn (85′ Krzysztof Styrna), Grzegorz Mus (90′Hubert Grodowski) – Sławomir Zubel.

(Relacja – Sportomaks):
Ten mecz dla gospodarzy miał być okazją do rewanżu za wysoką porażkę na wiosnę, dla gości pojedynkiem, który dałby pierwsze ligowe punkty w bieżących rozgrywkach. Pierwsza połowa meczu przyniosła optyczną przewagę bochnianom, ale sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Oba zespoły toczyły głównie walkę w środkowej strefie boiska. Na uwagę zasługuje bardzo mocny strzał z dystansu Daniela Bukowca oraz bardzo dobra sytuacja Grzegorza Musa, który ściął z piłką w pole karne, ale zamiast wbiec przed Grzegorza Miklera i szukać karnego lub lepszej sytuacji strzeleckiej oddał uderzenie, które nie zagroziło bramce Janusza Piątka. Z drugiej strony, w niezłej sytuacji znalazł się Paweł Kołodziej, który zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału w kierunku bramki gospodarzy.

Druga część meczu rozpoczęła się od aktywniejszej gry gości. GKS grał szybciej, a defensorzy BKS popełnili kilka prostych błędów, które mogły zostać lepiej wykorzystane przez gości. W 50 minucie jednak sprytem wykazał się Grzegorz Mus, który wbiegł między stopera a bramkarza GKS, przejął piłkę i natychmiast próbował umieścić piłkę w siatce lobem. Dwie minuty później po raz pierwszy w tym spotkaniu piłka wpadła do bramki. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Kamila Rynducha spadło wprost na głowę Grzegorza Miklera, który umieścił piłkę przy dalszym słupku bramki Damiana Szydłowskiego. Na szczęście dla gospodarzy sędziowie wskazali na spalonego strzelca bramki. Chwilę później zaskoczyć rywali próbował Kamil Rynduch, ale jego strzał z dystansu nie przyniósł efektu. W 58 minucie goście protestowali przeciwko – ich zdaniem – faulu w polu karnym na Tomaszu Rachwalskim. Arbiter pozostał jednak niewzruszony i nakazał kontynuować grę.

Zaledwie kilka minut później – w 63 minucie – miała miejsce sytuacja, która przyniosła jeszcze więcej emocji. Prostopadłą piłkę do Sławomira Zubla zagrał wzdłuż linii bocznej boiska Grzegorz Mus. Grający trener BKS łatwo ograł kryjącego go dotychczas niemal bezbłędnie Wojciecha Tomalę i pognał w kierunku bramki GKS. Rozpędzonego Zubla próbował dogonić Tomasz Cygan. Zrobił to w polu karnym, ale grający trener BKS-u sprytnie wbiegł przed Cygana prowokując z nim kontakt, który spowodował upadek napastnika. Sędzia Dariusz Tutko bez wahania wskazał na „wapno” a faulującego ukarał żółtą kartką. Zanim do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Marcin Motak, przez kilka minut protestowali przeciwko decyzji sędziego zawodnicy z Drwini. W efekcie upomnienie otrzymał Bartłomiej Kudelski.

Kolejka 1 (15 - 16 sierpnia)

Żubr Gawłówek - LKS Uszew, 0 - 5 (0:0), Bramki dla gości zdobyli: Grzegorz Płachta, Wojciech Kukla, Jarosław Krzak, Igor Kostecki,?

Żubr Gawłówek: Krzysztof Gawąd, Adrian Kurek, Mariusz Buras (Mateusz Kurek 46), Mateusz Kowalski, Krzysztof Migas, Marcin Korbecki, Kacper Guban, Krystian Guban, Mateusz Kruczek, Kamil Gicala, Paweł Rakoczy, rez: Bartłomiej Brydniak, Tomasz Guban.

KLASA - A

Błękitni Krzeczów - Raba Niedary, 2 - 2 (2:1), bramki dla Raby zdobyli: Szymański, Leśniak.

Ceramika Muchówka - GKS II Drwinia, 3 - 3 (1:1), Bramki dla GKS II zdobyli: Bawół 2, Gawlik.