'
Temat dniaPOLSKA JEST JEDNYM Z NIELICZNYCH EUROPEJSKICH KRAJÓW, KTÓRY NIE MA NARODOWEJ STRATEGII ROWEROWEJ KulturaAnioły i Święty Mikołaj w bocheńskim muzeum Powiat BocheńskiSOŁTYS ZIEMI BOCHEŃSKIEJ 2020-2022 WYBRANY
Powiat BocheńskiKonferencja prasowa w Bochni z udziałem posła Władysława Kosiniaka-Kamysza

Dziurawy problemDrukujW piątek 31 lipca 2015 r. eksperci - konstruktorzy, przedstawiciele ZDW Kraków dokonali oględzin mostu nad Wisłą w miejscowości Ispina. Powodem wizyty była awaria na fragmencie jezdni od strony miejscowości Ispina, a konkretnie na jezdni pojawiła się dość sporych rozmiarów dziura.


Problem dziury został doraźnie rozwiązany, jednak przyszłość przeprawy przez most stoi pod dużym znakiem zapytania? Już w piątek wprowadzone zostały ograniczenia na moście. Postawione znaki informują o możliwości przejazdu samochodów o łącznej masie całkowitej 3, 5 t., przy maksymalnej prędkości do 50 km/h. Warunkowo dopuszczono do ruchu busy osobowe – chodzi tu o przewóz zbiorowy osób.
Zastosowane rozwiązania są zapewne tymczasowe, a eksperci po dokonaniu obliczeń przedstawią koncepcje rozwiązania dziurawego problemu.
Przeprawa pomiędzy Ispiną a Nowym Brzeskiem jest ważna dla ruchu drogowego, bo tędy przebiega tranzyt od strony Tarnowa i Bochni w kierunku Kielc, Miechowa, Warszawy.

Prawdopodobnie kierowców czeka dłuższa przerwa w podróżowaniu tą trasą, a przejazd przez Wisłę będzie możliwy przez mosty w Koszycach i Niepołomicach.
Wprowadzone ograniczenia na moście w miniony piątek - jak się okazuje, są ograniczeniami czysto teoretycznymi, bo od piątku do niedzieli przez most, pomimo zakazu, przejechało kilkadziesiąt samochodów ciężarowych?
Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:
Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.