'
Temat dniaNOWE RADIOWOZY DLA POLICJI W CAŁYM KRAJU Województwo MałopolskieWirtualne podróże po Małopolsce Gmina DrwiniaDni Honorowego Krwiodawstwa
Województwo MałopolskieKONKURSY W RAMACH PROGRAMÓW WSPIERANIA UNIWERSYTETÓW LUDOWYCH

Sukcesy młodych gitarzystów z MikluszowicDrukujJanek Kubas z kl.4 i duet z kl.3 - Wiktoria Gałka i Kasia Kalisz - powrócili o północy 17/18 stycznia ze sporym sukcesem z II OGÓLNOPOLSKIEGO KOLĘDOWEGO KONKURSU GITAROWEGO w Bystrzycy Kłodzkiej (ponad 360 km ok Bochni).

Podopieczni naszego nauczyciela p.Krzysztofa Nieboraka mieli tam do wykonania po 2 kontrastujące kolędy. Decyzją 3 osobowego jury złożonego z dr D. Domańskiego, dr J. Niedoborka i dyr. C. Strokosza, nasi aktywni uczniowie klasy gitary otrzymali 3 miejsca, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Przewodniczący komisji oceniającej podkreślił na koncercie laureatów w Państwowej Szkole Muzycznej w Bystrzycy Kłodzkiej szczególnie wysoki poziom konkursu w grupie 2 (grupa Janka Kubasa), w której zwyciężył wielokrotnie już nagradzany na konkursach Wojciech Mizera z Wielkopolski.

W całym Konkursie wzięło udział ponad 30 młodych uczestników z różnych regionów Polski, głównie jednak z południowych województw kraju. Gratulacje!!

Laureaci dziękują Radzie Rodziców Szkoły Muzycznej w Mikluszowicach k/Bochni za opłacenie kwoty tzw. wpisowego na w/w Konkurs oraz swojemu nauczycielowi za wcześniejsze ufundowanie profesjonalnych strun gitarowych, zaś Gminie Drwinia za zwrot kosztów podróży.

Dodatkową atrakcją były 2-godzinne warsztaty - czyli próba orkiestry gitarowej z udziałem perkusji i fletu - przeprowadzone po konkursie przez przewodniczącego jury Dariusza Domańskiego. Orkiestra ta wystąpiła z 2 kolędami przed wręczeniem nagród.

W przeddzień przesłuchań konkursowych czyli 16 stycznia br. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej przy przepełnionej sali wystąpiła grupa flamenco z Lublina i Warszawy "Por Fiesta" w programie hiszpańskich kolęd i pieśni bożonarodzeniowych.

(info_foto_sm_mikluszowice)

Komentarze

#1 | mieszkanka dnia 19 styczeń 2015 13:19
Gratulacje dla uczniów szkoły muzycznej Janka Kasi Wiktorii oraz szczególne słowa uznania dla ich nauczyciela p Nieboraka Nauczyciel z powołania człowiek z ogromną pasją
#2 | nauczyciel dnia 22 styczeń 2015 11:46
Janek Kubas jest też uczniem Gimnazjum w Drwini gratulacje

Dodaj komentarz

Nick:
Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.