'
Temat dniaPrzed szpitalem stanął specjalny namiot Powiat BocheńskiRaport z powiatu bocheńskiego! Bezpieczeństwo publiczneKolejne ograniczenia w związku z koronawirusem
Bezpieczeństwo publiczneAktualna sytuacja w Małopolsce

Zobacz temat

Awatar

Dolina ROSPUDY 

Started by user on 18 luty 2007 19:39

3 Odpowiedzi 5292 Obejrzeń
Who posted:
user
Minister ochrony środowiska Jan Szyszko wyraził już zgodę na budowę obwodnicy Augustowa przez Dolinę Rospudy. Ma m.in. powstać półkilometrowa estakada na palach.

Proponowano, by przemyśleć sens tej inwestycji. Adam Wajrak pisał, że jeśli ruszą prace, w ekologicznym proteście przypnie się do drzewa. Po publikacji odezwały się organizacje ekologiczne i przyrodnicy. Dziś wzywano Czytelników GAZETY do podpisywania apelu do prezydenta Kaczyńskiego.

Wbicie w warstwę torfu 123 pali zaburzy stosunki wodne. W kilka, kilkanaście lat wymrą storczyki, m.in. rzadki w Europie miodokwiat krzyżowy. Znacznie szybciej znikną ptaki"


Czytaj więcej >>
 
janosik
Bardzo szlachetnie że dbamy o środowisko naturalne.Na temat Rospudy pisze i mówi się wiele.Wszystkim z nas leży na sercu ekologia.My zacznijmy od tych małych ,drobnych spraw.Proponuję krótką wycieczkę rowerową po Grobli.Głowa boli jak wygląda ekologia
w naszej wsi?
Nasza wieś jest piękna a dzikich wysypisk śmieci jest bez liku.Pytałem p.sołtysa jaki procent mieszkańców wykupuje worki na odpady.Znikomy odsetek mieszkańców.Nikt mi nie wmówi że wszystkie odpady można spalić w piecu.Sporo można,a reszta w rowach lub Wiśle. CO WY NA TO ?
 
arika
Dokladnie tak!!! Ci co maja blizej Wisly- wyrzucaja na rzeke..."niech se plyna do Gdanska".A idac przez wies.... kazdy stawek jest pelen "smierdzacych podrzutkow", ze juz nie wspomne o drodze przez Kątnice....tam dopiero jest "urodzaj"....ale wlasne ogrodeczki- jakie czysciutkie, wymuskane.....mniammmmm :-/
 
gabrysia_44
U nas podobnie z tą czystością... i ekologią ...Każą segregować śmieci... a póżniej wszystko razem . Mało tego ...jedna z prywatnych firm sprzątających ... (za którą nie przepada burmistrz! :evil: ) nie może wywozić śmieci na miejscowe składowisko, tylko je wozi ... :shock: 200km!
A co do Rospudy ... to ... pewnie już wiecie ... ma być referendum! To dobrze !
 
Przejdź do forum:

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.