'
Temat dniaUwaga Cykliści! Gravel Karp Adventure w Osieku Powiat BocheńskiRozstrzygnięcie konkursu dla NGO w zakresie kultury, sportu i turystyki Gmina DrwiniaUroczystości 70 - LECIA OSP Niedary połączona z odsłonięciem tablicy pamiątkowej Franciszka Gajosa
Bezpieczeństwo publiczneUWAGA! Akcja ochronnego szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

Zobacz temat

Awatar

Poszukuję przodków...! 

Started by gabrysia_44 on 11 lutego 2007 18:35

11 Odpowiedzi 8519 Obejrzeń
Who posted:
gabrysia_44
Witam ! Poszukuję przodków rodziny Żmudzkich - wiem ,że dziadek Feliks Żmudzki urodził się w Grobli lub okolicach w1894r. Za wszystkie informacje z góry dziękuję !
 
arika
Witaj....
Postaram sie pomoc Ci, ale musze wiedziec cos wiecej- jesli mozesz, oczywiscie.Czy Twoj dziadek mieszkal na stale w Grobli, skad mial zone i jak brzmialo jej panienskie nazwisko.
Jesli wyjechal, to kiedy i gdzie.Jesli- przynajmniej na czesc pytan bede miala odpowiedź, to może uda mi sie cos dowiedziec o Twoich korzeniach.Pozdrawiam milo....
Arika
 
gabrysia_44
Witaj ! dziękuję ,że się odezwałaś ! poszukujemy z mężem jego "przodków"
dziadek męża nazywał się Franciszek ( a nie jak napisałam wcześniej Feliks :-? )chociaż rozszyfrowaliśmy tylko początek imienia Franc... dalej nieczytelne -nie wiem czy tak ma zostać , czy dalej jest Franciszek?
Wiem ,( od wczoraj ! ),że dziadek urodził się w Ispinie przwdopdobnie 4/5 1894r .Jego rodzice to Jan i Agnieszka ( niestety nie znam nazwiska panieńskiego )
Zaintrygowało nas zdjęcie na waszej stronie -ślubu Marii Żmudzkiej i Piotra Bożko z 25.03.1944r !? tyle wiem , narazie ! pozdrawiam !
 
arika
Witam...Tak przypuszczalam, że bedzie chodzilo o Ispine, bo w Grobli nie ma Żmudzkich(co nie oznacza, że kiedys nie było).Postaram sie cos dowiedziec.Jesli będę wiedziala, to napisze.A moze Wy w miedzyczasie cos sobie jeszcze przypomnicie... i tak po nitce do klebka ....może uda sie odtworzyc rodzinna historie.To naprawde interesujące...Pozdrawiam
Arika
 
gabrysia_44
Mam nadzieję,że nikt mi nie weżmie tego za złe ,że "wdepnęłam" na Wasze forum.
Pochodzę z Mazowsza- ale być może odnajdziemy tu rodzinę męża !?
Dzięki Ariko za zainteresowanie moim problemem. Pozdrawiam serdecznie wszystkich " forumowiczów " :-)
 
arika
Witam...
Miło nam, że odwiedzacie naszą strone internet. zawsze to promocja miejscowości :-) , a i- tez komuś mozemy sluzyc informacja...W Waszej sprawie nie poczynilam jeszcze konkretnych dzialan-(obowiazki zawodowe!!),ale w najblizszy weekend sie postaram.Nasunęło mi sie jeszcze jedno pytanie, dość istotne, czy Wasz dziadek mieszkal i umarl w naszym regionie??, to by znacznie ulatwilo poszukiwania.Pozdrawiam...Arika
 
gabrysia_44
Witaj Ariko! - mieszkał napewno ale jak długo tego nie wiem . Zamordowany w Ostaszkowie w IV/V 1940 r. Miał prawdopodobnie 2 rodzeństwa.
 
gabrysia_44
Ariko! Wczoraj teściowa moja oglądała zdjęcie ze ślubu Marii Żmudzkiej ( z Waszej strony internet.)I stwierdziła ,że mężczyzna który stoi pierwszy z lewej strony - jest bardzo podobny do dziadka !!! Niestety nie mógł być to dziadek , bo on wtedy już nie żył!
Ale może brat ??? A z drugiej strony bardzo zastanawiające jest to ,że 25. 03.1944 r. jest tyle liści na drzewach i taka trawa!
 
sp2
Witam.
Z tymi liśćmi to rzeczywiście dziwne Smile
może poprostu zamieniono 3 z 9 ?!

Prośba do administratorów i osoby, która przesłała zdjęcie, o sprawdzenie tej daty...

Pozdrawiam
 
arika
Witaj, Gabrysiu... :-)
Dzieki za zyczenia "tlustoczwartkowe", wlasnie zjadam kolejnego paczka!!!!! , wiem,wiem ile to kalorii, ale co tam..... do wiosny jeszcze troszeczke, więc "się spali", a tradycje trzeba zachowac :-) Tobie tez zycze, abys dala sobie dyspense na kalorie, tylko dzisiaj :-) A co sie tyczy Twojego przodka, to te informace, ktore podajesz wiele rozjaśnią. W sobote sie tym zajme...
Pozdrawiam cieplutko......Arika
 
gabrysia_44
Eee tam... kto by tam liczył kalorie ?Teraz następna okazja we wtorek :lol:
A potem ... post :-/
 
gabrysia_44
Bardzo mi miło ,że moje poszukiwania cieszą się takim zainteresowaniem - co widać po ilości wyświetleń !
 
Przejdź do forum:

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.