'
Temat dnia14 KOLEJNYCH INWESTYCJI DZIĘKI OSZCZĘDNOŚCIOM PO PRZETARGOWYM Bezpieczeństwo publiczneAkcja krwiodawstwa 7 kwietnia 2024 roku Bezpieczeństwo publiczneAwans st. bryg. Piotra Gadowskiego na stanowisko Zastępcy Małopolskiego Komendanta PSP
Bezpieczeństwo publiczneWażny komunikat bezpieczeństwa!

Zobacz temat

Awatar

Locked WYBORY 21 Października 2007 

Started by sp2 on 17 września 2007 22:26

17 Odpowiedzi 6886 Obejrzeń
Who posted:
sp2
Witajcie.
A ja poruszę "Temat - rzekę" - zbliżające się od niedawna i wkrótce wybory parlamentarne. Jestem ciekaw jakie są Wasze opinie na ten temat.

Ja osobiście ma już dosyć tego wszystkiego i po prostu chyba po raz pierwszy w moim życiu będę tym obywatelem, który przyczyni się do zaniżenia frekwencji wyborczej. Uważam, że nikt z obecnego składu parlamentarnego nie jest wart ponownego wybrania.
 
arika
Witam, witam....kolejny pieknu dzien Smile

A w kwestii wyborow mam takie przemyslenia...skoro skompromitowali się wszyscy : parlamentarzyści, rząd i cała władza.... i zamierzają nadal kandydować!!! bo oni chyba maja w życiorys wpisany zawod- politykSmile i na listach wyborczych nadal będą zajmowac "zaszczytne" pierwsze miejsce(wykupione dozywotnio???),to wyborcy powinni oddać głos na tych z ostatnich miejsc!!!oczywiscie jest jeszcze problem na jaką opcję polityczną zagłosowac.Ci z ostatnich miejsc, to przysłowiowe "kroliki do odstrzalu", a najczesciej to ludzie uczciwi, mądrzy, ktorym partyjne lwy nie pozwalają sie wychylac!!!Ja wlaśnie tak zamierzam zrobic!!!SmilePozdrawiam jesiennie...
 
jetta
Witam!!!!
Ja podobnie jak Ty sp2 zamierzam 21.10. najzwyczajniej w świecie nie skorzystać z zagwarantowanego mi w konstytucji niezaprzeczalnego prawa do wyboru tych, którzy mają sparawować władzę. Wszystko dlatego, że w obecnej sytuacji nic innego rozsądniejszego nie nasuwa mi sie do głowy. Szkoda tylko że przez kolejne 4 lata ( chociaż kto wie czy 4Smile nie będę sobie mogła na władze ponarzekać.

Pozdrawiam.
P.s. Ciesze sie że poruszyłeś ten temat sp2!.
 
PK
Witam.
W naszym kraju podczas wyborów parlamentarnych (wyłącznie do sejmu) stosowana jest Metoda d'Hondta, tak więc na niewiele zda się głosowanie na kandydatów którzy zamykają listy wyborcze...
Pozdrawiam
 
janosik
Od wielu już lat głosuję.Raz jestem mniej lub bardziej zadowolony z władzy.Nie uczestniczyć w wyborach to tez wybór.Dobry? Chyba nie.Mamy prawo głosować według własnego sumienia na podstawie obserwacji i wielu innych kryteriów.Opcja polityczna też jest dowolna.Po ostatnich wyborach zmieniłem nieco zdanie.Wielu było zwolenników partii miłosciwie nam panującej.Wielu zaufało.Może słusznie.Ale chyba nikomu do głowy nie przyszło ze zobaczy w roli wicepremierów np.Leppera czy Giertycha.Szok i smiech na sali.A szczytem wszystkiego jest chyba min FOTYGA.Nadaje sie najwyżej do tarcia chrzanu.
Pozdrawiam i zyczę trafnego wyboru.
 
arika
Tak, ta nieszczęsna metoda d' Hondta....Swoja drogą "lwy polityczne", które ja wprowadziły, umialy się zabezpieczyc... na wszelki wypadek!!!! Gdyby "lud" zaczał mieć odmienne zdanie.Niby mamy wolny wybor, ale ta "wolność" jest baaaardzo ukierunkowana.Wypisz, wymaluj- przypomina metode z ubieglej epoki...
 
xyatz
Na wyborach powinno się głosować, by przynajmniej miec podstawę do niezadowolenia. Osobiście uważam, że głosowanie powinnno byc obowiązkowe, a jesli nie masz kandydata, to idź na wybory, i oddaj nieważny głos - zaznacz wiecej kadydatów niz dopuszcza zasada obowiązująca. Gdyby ponad 40% rodaków poszło do urn (bo musiało) i oddałoby nieważne głosy, to politycy mogliby mieć stracha, gdyż to wielka siła polityczna, o która trzeba by powalczyć. Jedank jest, jak jest i zadziała magia liczb ;/
 
janosik
Jest w tym co piszesz jakaś racja.Społeczeństwo wdg. mnie nie głosuje bo tak naprawde chyba jest tym wszystkim zmeczone a WYBORU nie ma .Nie widzę kandydata na którego chciałbym zagłosować.
Dzis podano ile wydaje się na kampanie wyborczą i wybory(oficjalnie)====
utrzymanie całoroczne iluś szpitali,szkół,przedszkoli.
Niech finansują sie sami zobaczymy jak wtedy będą gadać.
Pozdrawiam i namawiam jednak do głosowania może na mniejsze zło.
 
sp2
W niektorych krajach np. USA, jest podobno tak, ze to wlasnie kandydaci ze swoich kieszeni finansuja kampanie wyborcze.
Tak wiec kandyduja wylacznie ludzie, ktorych jest na to stac - ludzie ktorzy osiagneli sukces i ktorzy chca zasiasc w parlamencie dla prestizu i aby cos zrobic pozytecznego dla kraju.
Ludzie ktorzy umieja sie zatroszczyc o siebie beda sie umieli rowniez prawdopodobnie zatroszczyc o interesy panstwa.

Jak widac ten system sie chyba sprawdza.

W Polsce jest czesto tak, ze jezeli ktos nic nie umie to zaczyna sie bawic w polityke Wink

Pozdrawiam
 
arika
Wielokrotnie zwiedzeni "gladkimi" słowami, obietmicami (bez pokrycie zresztą) tym razem powinniśmy być bardziej ostrozniejsi... i pewnie jesteśmy, bo mało kto wie na kogo oddać głos!!! Oddanie głosow "nieważnych" sytuacji raczej nie uzdrowi, bo niektore elektoraty są bardzo zdyscyplinowane i oddadzą swe głosy na tych, ktorch nikt nie chce już !!! i sytuacja się powtorzy.A tego przeciez nie chcemy!!!!
Pozdrawiam i zyczę wszystkim ( sobie tez) nagłego "olśnienienia".
ps. ja do urny pójdę....hihi...alez napisalam ...dwuznacznie...Grin
 
sp2
Heh. Właśnie słyszałem super porównanie Grin

Wyborca 21 października będzie miał podobny wybór jak facet usiłujący znaleźć żonę w domu publicznym GrinGrinGrin

Mimo wszystko do urny należy pójść Smile

Pozdrawiam
 
arika
Dobre....GrinGrinGrin, a co z kobietami????Wink
 
gabrysia_44
Co do wyborów... zawsze chodziłam na głosowania ...teraz nie znam naprawdę żadnego z tych co u nas kandydują ...a ich program wyborczy ... no cóż obiecywać to każdy potrafi . Uważam ,że decyzja odnośnie głosowania to sprawa indywidualna ...
"Życie to bieg po cienkim lodzie"
 
sp2
Nie wiem jak ten problem powinien być rozwiązany, ale złożone obietnice przedwyborcze przez partie polityczne, powinny być obarczone odpowiedzialnością, a w przypadku ich niedotrzymania, powinno się wyciągnąć surowe konsekwencje!

Przecież ci wszyscy politycy podczas każdej kampanii usiłują nam zrobić wodę z mózguw!

"Cud gospodarczy" Grin
Panie Tusk - co Pan myślisz, że klaśniesz w ręce i z Polski zrobi się Ameryka!

PO już udowodniła jak jej zależy na Polsce - stali z boku i patrzyli na to całe gówno, które się rozlewa i coraz bardziej śmierdzi w ciągu ostatnich 2 lat!

Nie wiem jeszcze na kogo będę głosował, wiem jednak na pewno że NIE na PO!

Pozdrawiam
 
arika
A ja skorzystam, ze jeszcze nie ma "ciszy wyborczej" i powiem, że będę glosowac na PSL.Partia ta ma swoja dluuuga tradycje....nie skorumpowala sie jak wszystkie "u Zloba"....zawsze wierna swoim przekonaniom, programowi.....
Tak, oddam glos na liste nr 10 !!!!.Mam nawet juz kandydata....
 
sp2
Hmm.. PSL to przecież grupa ludzi, którzy siedzą cichutko woląc się nie wychylać, żeby tylko utrzymać się przy korycie...
PSL nie ma praktycznie programu! Ma postulaty, lecz na tyle umiarkowane, żeby się nikomu nie narazić (PO, PiS, LiD i cała reszta, której nie wymienię aby nie profanować tej strony).
Jeżeli PSL chce się liczyć w polskim parlamencie powinno przedstawić bardzo konkretny program! No i przede wszystkim powinno wymienić swojego prezesa -"ciepłe kluchy" w osobie p. Pawlaka!
Fakt, PSL ma konkretnych kandydatów. Gromadzą oni sporo głosów, które jednak ostatecznie zasilają tych starych pierdzieli u szczytu list wyborczych PSL...

Co robić? Jestem konkretnie skołowany i nadal nie wiem komu zaufać...
Pozdrawiam.
 
janosik
Nie kocham Tuska.
Swój głos jednak oddam na PO tylko dlatego że patrzeć mi się nie chce na błazenadę.Najlepiej by było gdybym juz nigdy nie musiał oglądać żadnego z tych których na codzień widzę w TV.
Pozdrawiam.
 
sp2
Każda z "czołowych" partii politycznych posiada w swych szeregach ludzi wartościowych.
Uważam, że trzeba jedynie w jakiś sposób wyplenić tych wszystkich błaznów, których w żadnym "obozie" nie brakuje...

Nie chodzi o to aby wszyscy się we wszystkim ze sobą zgadzali! Ważne jest natomiast, aby umieli rozmawiać i w rezultacie osiągnąć optymalny konsensus.

PO pokazała że tak naprawdę nie zależy im na Polsce! Gdy nie uzyskali większości, zachowywali się ja małe dzieci którym nie dano lizaka! Woleli stać z boku i kpić z tej żenującej sytuacji z Kaczkami, Lepperami i Giertychami w roli głównej, zamiast wziąć się do roboty i naprawy kraju!

PiS z kolei pokazał że za wszelką cenę zależy mu wyłącznie na utrzymaniu się przy korycie, co było okupione przerażającymi koalicjami!

Jestem totalnie zawiedziony na wszystkim i na wszystkich!
Do urny jednak IDĘ (może dostanę olśnienia)

Życzę wszystkim, na ile to możliwe, dobrego wyboru podczas jutrzejszego głosowania!


POZDRAWIAM
 
Przejdź do forum:

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.