'
Temat dniaAkcja krwiodawstwa 7 kwietnia 2024 roku Bezpieczeństwo publiczneAwans st. bryg. Piotra Gadowskiego na stanowisko Zastępcy Małopolskiego Komendanta PSP Bezpieczeństwo publiczneWażny komunikat bezpieczeństwa!
Województwo MałopolskieWielkanocne śniadanie dla Samotnych

Zobacz temat

Awatar

Locked Wybory sołtysa. 

Started by LS on 06 stycznia 2011 20:38

21 Odpowiedzi 18239 Obejrzeń
Who posted:
LS
Od najdawniejszych czasów wsią zarządzał sołtys. Instytucja sołtysa sięga przełomu XII i XIII w. i jest piękną kartą historii państwa polskiego. Sylwetka historyczna sołtysa jako reprezentanta społeczności wiejskiej do dzisiaj jest trwale utrzymywana i przez większość mieszkańców wsi powszechnie szanowana.
W związku zbliżającymi się wyborami sołtysów, proponuje zastanowić się nad kandydatami.
 
sp2
Witam!
a czy pan Szczygieł kandyduje? jest chyba sołtysem od zawsze Smile
i czy są w ogóle znani kandydaci????
pozdrowienia!
"Prawdziwa cnota krytyk się nie boi"
 
zbliska
Proponuje kogoś nowego i ambitnego... Od sołtysa w tej chwili bardzo dużo zależy (min. fundusz sołecki). Może ktoś chce być sołtysem??? Niech zgłosi kandydaturę.
 
zbliska
Po chwili refleksi cofam swoją prośbę by podawać swoje kandydatury. Przecież na tej stronie kazdy będzie tylko poniżany ....
 
janosik
Przypominam że od sołtysa rzeczywiście sporo zależy ale proszę również pamiętać że sołtys nie działa sam Jest takie ciało jak Rada Sołecka którą także będziemy wybierać.
Pozdrawiam życząc trafnego wyboru.
 
p12
OczywiścieSmileA czy do rady sołeckiej też się kandyduje?Bo jak tak to kto wie,może akuratWinktrzeba sie zgłosićCool
 
Ferdynand Kiepski
a dlaczego so łtysa i radnych nie wybiera sie w głosowaniu tajnym ????
 
xxx
FERDEK poczytaj trochę:
http://www.grobla.net/viewpage.php?page_id=16
a szczególnie § 8
Edytowane przez xxx dnia 16 stycznia 2011 19:30
 
sp2
Pan Ferdynand chyba nigdy nie był na zebraniu wiejskim Grin
Może w końcu warto zamiast siedzieć ciągle przed compem?
"Prawdziwa cnota krytyk się nie boi"
 
dziwny
a czy ktoś wie kto kandyduje na sołtysa i do rady ?????????????????????????????
w grobli oczywiście :-)
Edytowane przez dziwny dnia 18 stycznia 2011 20:55
 
p12
Przyjdź na zebranie, a nie wypytuj na forum.Proste jak drut.
 
dziwny
pytam, bo od tego jest forum chyba.
Kandydatów trzeba poznać wcześniej a nie 5 minut przed głosowaniem! Trzeba się zastanowić, przemyśleć, itd.
Słyszałem , że jedna pani z ostrówka kandyduje na sołtysa , ale nie jestem pewien czy to prawda ???? :-) Myśle , że bylaby niezła !!!!!!!!
 
zeneta
słyszałam , że tym razem kobieta ma duże szanse ! Wink
 
gucio
P. B z Ostrówka miała by największe szanse PozdrawiamSmile
 
zadra
Też tak sadzę, że p. B. ma duże szanse, oby tylko chciała kandydować. Póki co, to jest tylko nasze pobożne życzenie. Pfft Pozdrawiam
 
maniak
Pani B. z ostrówka wyraźnie szuka swojego miejsca po odejściu z pracy. Może to i dobrze. Natomiast myślę, że sołtys powinien mieszkać bliżej centrum wsi, a nie na za..., ostrówku znaczy sięWink
 
p12
pani B to jest przedewszystkim mądry człowiek, oby się zgodziła, dl a Grobli
 
sp2
Witam,
No! Taki ktoś jest potrzebny jak Pani Ziutka! Popieram!
"Prawdziwa cnota krytyk się nie boi"
 
arika
Ja też Smile - oczywiście popieram...!!
 
dziwny
A kto jeszcze będzie kandydował? :-)
 
Przejdź do forum:

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.