'
Temat dniaUwaga Cykliści! Gravel Karp Adventure w Osieku Powiat BocheńskiRozstrzygnięcie konkursu dla NGO w zakresie kultury, sportu i turystyki Gmina DrwiniaUroczystości 70 - LECIA OSP Niedary połączona z odsłonięciem tablicy pamiątkowej Franciszka Gajosa
Bezpieczeństwo publiczneUWAGA! Akcja ochronnego szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

Zobacz temat

Awatar

Locked Upublicznienie protokołów sesji Rady Gmina Drwinia 

Started by LS on 19 grudnia 2010 16:24

17 Odpowiedzi 9342 Obejrzeń
Who posted:
LS
Witam. Korzystając z okazji chciałbym się dowiedzieć, jakie jest Państwa opinia by, upubliczniać protokoły z sesji Rady Gmina Drwinia. Będę wdzięczny za odpowiedzi.
 
sp2
te kwestie reguluje zapewne jakieś rozporządzenie o samorządach terytorialnych, tak więc jeśli zezwala ono na upublicznianie protokołów, to jak najbardziej powinny one być ogólnie dostępne - na BIP i oficjalnych stronach gmin, powiatów itd.
Ludzie powinni wiedzieć kto i w jakim zakresie bierze udział w radach, kto i w jakich sprawach zajmuje głos i stanowisko, itd itp.
Pozdrawiam!
 
zadra
Protokoły z posiedzeń rady nie są z pewnością tajne - jak i samo posiedzenie , gdzie można pójść i w nim uczestniczyć na prawach obserwatora.A protokoły są też do wglądu w UG. Natomiast ich upublicznianie z pewnością reguluje jakiś przepis - jak pisze sp2. Swoją drogą , to strona naszej gminy jest dość "ubogą" w zamieszczaniu treści istotnych dla gminy :-) dobrze, że mamy chociaż Grobla net Smile
 
jadt
To prawda! strona gminy fatalna - zwlaszcza pod wzgiedem merytorycznym! W treści BIP-u nie ma NIC. chciałem sprawdzić referat, czyli kto , gdzie ...na jakim stanowisku i nie ma NIC.!! Jesteśny anonimową gminą, chyba jedyną w Polsce.........bo jakie referaty są , to można na tablicy ogloszeń wyczytać, ale tam trzeba pójść. Oj, ale zaleglości...ale ktoś to przecież administruje????I co na to szanowna RADA??? Sorry, skład rady - a jakże jest:-)
 
zeneta
Strona gminy i BIP jest beznadziejnie prowadzona! Błędy gramatyczne i ortograficzne na każdym kroku ! o braku informacji już nie wspomnę!!!
kto wprowadza te dane????

Nowy Wójt już podobno zaczął sprzątać! i bardzo dobrze!!!!!!! czekamy na więcej Smile


 
maniak
Swoja drogą wyborcza strona nowego wójta była znakomita, ale już po wyborach więc wójt nic nie musiSad
 
jadt
A ja nie rozumiem wypowiedzi "maniaka", ale pewnie - "nie muszę" :-)
 
Ptaszynka
Wójt jest 2 tygodnie a wy czekacie na cuda? tamten byl 10 lat i wiele nie zrobil wiec moze dajcie mu choc pol roku a nie juz chcecie go odwolac? bo co bo mowi prawde i jest dla rady niewygodny? juz ploty po wsi kraza ze sobie nie radzi.. a kto takie rzeczy rozpowiada? a kto by sobie z takim syfem co jest w gminie w tydzien poradzil?
Vojna Idej
 
jadt
Rada jeśli nie chce, nie musi współpracować z Wójtem. Wierzę, że i bez tego sobie poradzi!!! To już widać, że nie pozwoli sobie na różne manipulacje. Ale jak radni rozliczą się przed wyborcami????Przecież to przed nimi odpowiadają, przede wszystkim, ze swej funkcji!!! A wyborcy będą dociekać, oj będą!!!
 
dziwny
maniak - zapomniałeś znowu zażyć poranne leki ??? Grin
chyba nie tylko ja nie wiem o co ci chodzi Grin
 
etta
Radni już wczoraj pokazali , że wyborca jest potrzebny tylko....do WYBORÓWGrin
 
jadt
No, właśnie...oni chyba nadal "współpracują", ale z tym, którego ludzie nie chcieli..Cool
 
maniak
Chodzi mi o stronę internetową bo o tym wcześniej była mowa ale skoro nie rozumiecie to trudno trzeba będzie szukac zrozumienia w innym miejscu, bo tutaj sami zwolennicy wójta a opozycję najlepiej jest wyśmiewac i wyzywac (do dziwny).
Przypomnę tylko że 5 lat temu również w Grobli zanotowano rzeszę zwolenników wójta K.
 
jadt
...ale żeby było śmieszniej, to ta sama ekipa z Grobli , co 5 lat temu promowała kandydaturę K. - obecnie "drze szaty " w imieniu niedoszłego wójta T. Grin
 
etta
widać jaki typ władzy niektórym jest na rękę, :-) dlatego teraz puszczają języki w tany..Cool
 
raptus
Przyglądam się z boku ,czytam i oto do czego dochodzę.
!0 lat zaniedbań za które odpowiedzialni sa ci co i dziś dzierżą władzę.p.Pięta gdzie był przez ostatnie lata.Chował pana K.po kątach?P.Odrobina gdzie był?odwoził do chałupy autem?Panie z U.G. gdzie były .Pozostali radni gdzie byli?
Były ku temu sposoby aby wójta odwołać.Panie Pięta były.
Mam nieodparte wrażenie ze Kular był OFIARĄ tego co robiliście.Wygodnie było tak?
Teraz zaczął się czas porządków jak widać.Nowa miotła zamiata.Żle?
Nie kulturalnie,bez klasy?Poniżony jaśnie Pan.O.?
Przez kilka conajmniej lat tak samo traktował ludzi.Za delikatnie poleciał należał się kopniak....
 
arika
Wczorajsza sesja budzi wiele emocji, kontrowersji, żeby nie powiedzieć - plotek.Bo i wiele się działo, wiele się stało. Nie chcę tutaj oceniać nikogo- ani radnych, ani tym bardziej wójta, który do podjęcia takich decyzji miał prawo i z niego skorzystał.Ja chcę tutaj pociągnąć inny wątek, który wynika z płytkich pobudek przeciwników obecnego gospodarza terenu. Otóż, wszyscy wiemy jaka jest kondycja naszej gminy....i przed wyborami, wszystkim kandydatom na radnych zależało na poprawie tego stanu, ale po wyborach jakby zapał osłabł. Wszyscy wiemy co jest tego powodem. Ale czy nie czas zakopać topory wojenne i działać spójnie?? Ja mam jednak wielką nadzieję że to co się powoli i w bólach rodzi - potem okazuje się piękne i dobre.
 
malenka
Czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi dokładnie co się wydarzyło na wczorajszej sesjiSmile
 
Przejdź do forum:

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.