'
Temat dniaDroga w Słomce od jutra zamknięta ! Powiat BocheńskiZostań Superortografem Powiatu! Województwo MałopolskieUwaga Cykliści! Gravel Karp Adventure w Osieku
Powiat BocheńskiRozstrzygnięcie konkursu dla NGO w zakresie kultury, sportu i turystyki

Zobacz temat

Awatar

Locked Co się dzieje w naszej orkiestrze ? 

Started by ropa on 15 grudnia 2010 07:55

33 Odpowiedzi 19432 Obejrzeń
Who posted:
ropa
Witam !
Rozmawiałam ostatnio ze znajomą , która ma dziecko w orkiestrze . Jakieś niebywałe rzeczy tam się dzieją , trochę znalazłam też na portalu orkiestry:
- zastępca prezesa siedzi we ......... ?
- prezesem jest podobno jakaś zmanierowana i rozwydrzona młoda pani z Krakowa , która prawie w ogóle nie bywa w Grobli ?
- Skarbnikiem też jakiś podobno niebardzo chłopak ?
- Przyrost naturalny jest dodatni ( ale to nie jest problemem ) takie rzeczy się zdarzają i będą się zdarzać - trzeba żyć dalej .
- z boku tego wszystkiego stoi J . Ciaćko , który podobno zachowuje się jakby to wszystko nie była jego sprawa ?

Czy ktoś jest w stanie napisać co jest tego wynikiem ? Pytam , bo chciałam w przyszłym roku zaprowadzić dziecko do klubu a tak nie wiem co zrobić ? Może tutaj mi ktoś cokolwiek powie dodatkowo i przede wszystkim niezależnie , może zaglądają tutaj ludzie z tej orkiestry ?

Pozdrawiam wszystkich cieplutko !
 
ziom
ropa - polecam Ci przyjść do Orkiestry i tam porozmawiać na ten temat. Tutaj dowiesz się tylko różnych spekulacji i dziwnych historyjek. I chyba nikt obcy nie będzie się tłumaczył dlaczego ZD siedzi w ....... albo prezes i skarbnik nie chodzi na próby. pozdr
 
jadt
Jeszcze parę lat temu, bycie członkiem naszej orkiestry było powodem do dumy, teraz wiele się zmieniło, niestety na gorsze. Takie są moje odczucia, człowieka , który stoi z boku. Nie wiem, co jest tego powodemm, ale jakiś musi być. Ten problem musi rozwiązać sama orkiestra.
Masz rację - J. C. stoi z boku. Cool .Może w tym jest pies pogrzebany:-)
 
zeneta
dziwne jaja to się dzieją w samej orkiestrze! ja już od dawna słyszałam, że z C. nie da się wytrzymać!!!!!! Większość ludzi odchodzi przez niego!!!!

Słyszałam też że wszystkich ciąga po kościołach, itp. a na wyjazdy rożne fajne orkiestra nie jeździ bo dyrygent gra po weselach!!!!!! Grin
 
zeneta
całą resztę którą słyszałaś ropa - to prawda!!!!!!!
 
zadra
Eta ma rację, J.C. tak jak i jego A. powinni odejśc na emeryturę!!! , sadzic kwiatki, podlewać ogródek....jećdzić na pielgrzymki - za swoje wreszcie, i odpoczywać. ...Przecież nie ma ludzi niezastąpionych. Należy się im słuszny odpoczynekGrin. Tu też przydałaby się odnowa, świeży powiew.Grin
 
jadt
he,he, najlepszy ostatni wyjazd orkiestry był na Słowacje Grin i koła gospodyń w góry... kogoś ponoć zgubili ....Grin, przez to orkiestra zamiast grać, szukała zguby???Cool
 
juzek
Masz racje jadt, wyjazd był bradzo ciekawy !!!
Alicja C. pojechała w góry z Kołem Gospodyń i nikomu nie mówiąc odłączyła się od grupy i pojechała do Grobli na własną rękę. Gospodynie z orkiestrą musiały jej szukać a ona sobie siedziała wtedy wygodnie w domu.
Edytowane przez juzek dnia 19 grudnia 2010 13:12
 
p12
uważam za świństwo operowanie nazwiskami lub choćby inicjałami ludzi których wszyscy znają i są szanowani, forum robi się zwykłym plotkarskim bagnem, wstydź się administrator
Może wkrótce założycie tematy do każdej rodziny i będziecie jej d... obrabiać?
 
dziwny
hehe he
a co ty p12 nagle się taki święty zrobiłeś ?? gdy ty sra..ś na innych to było OK Grin
pragnę zauważyć że nikt tu nie obrabia szanowanych ludzi - powyższe wpisy są jak najbardziej prawdziwe!!!!!
PS. twój faworyt nie jest osobą sza....ną, tak gwoli wyjaśnienia Grin
Edytowane przez dziwny dnia 20 grudnia 2010 16:12
 
jadt
A ty jeden - p12 - "sprawiedliwy wśród narodow świata".....:-). Widocznie dobrze sobie przyswoiłeś "zasadę Kalego"Shock , Ale jakimi regułami się kieruja portale społecznościowe, to już nie!! Szanowanych obywateli nikt nie jest w stanie obrazić, albo jak wolisz- obgadać, z tej prostej przyczyny. bo nie ma o co i za co !!!
 
ropa
Witam!
"P12" w jakim Ty świecie żyjesz ? wyszedłeś po 30 latach z pustelni czy co ? Smile
to nie PRL ! teraz jest wolność słowa , poglądów , itd !
ludzie piszą bo mają prawo , zresztą przecież wszyscy wiemy , że to co jest tutaj napisane wyżej jest prawdziwe ! więc dlaczego próbujesz mieszać ?

Pozdrowienia dla Administratora za zimną krew !
 
p12
to sie nazywa bajczarnia a nie wolność slowaSmileropa prezentuj poglady a nie obrabiaj d... innym ludziom
 
tuk
Popieram p12! To obrzydliwe obgadywać ludzi na publicznym formum. Skoro to według niektórych "wolność słowa", to proszę bardzo - na ambonę, na zebranie wiejskie i dalejże wygłaszać swoje poglądy na temat innych osób! Publicznie - prosto w twarz - to też wolność słowa!
Do ropy i ety: "słyszałam, podobno..." - tymi słowami w większości przypadków rozpoczynają zapewne swoje pogaduszki plotkary pod sklepem! Jeżeli na tym opieracie swoją opinię o orkiestrze to brawo - nie ma się teraz co dziwić, że Orkiestra Grobla bardziej ceniona jest w świecie niż wśród swoich.
Orkiestra to nie szkoła - tam nie ma wychowawców. Posyłając do niej swoje dzieci to wy za nie odpowiadacie!!! Chcecie wiedzieć co się dzieje na próbach, wyjazdach? - chodźcie na próby i wyjeżdżajcie na występy. Nikt wam tego nie zabroni. Ale nie liczcie na to, że jeden człowiek będzie brał odpowiedzialność za kilkadziesiąt osób w różnym wieku, a już na pewno nie będzie ingerował w ich prywatne życie! I pamiętajcie, że ten człowiek też ma prywatne życie, choć zdecydowaną jego większość poświęcił właśnie orkiestrze. I tylko dzięki niemu to wszystko trzyma się jeszcze kupy. Dyrygent na emeryturę? - pewnie! Zatrudni się nowego, będzie przyjeżdżał dwa, trzy razy w tygodniu i policzy sobie skrupulatnie za każdą godzinkę. A wszystkie występy, wyjazdy płatne ekstra! Dowiecie się wtedy ile kosztuje prowadzenie orkiestry! A nuty będziecie pisali dzieciom sami w domach - i płacili za naukę gry! Świetny pomysłAngry
 
dziwny
ale smucisz tuku Cool nie ma ludzi niezastapionych!!!!!!!!!!! co to za propaganda!!!!
co do kasy to przecież kapelmistrz tez chyba nie robi niczego za darmo!!!!!!! Grin
i z tego co mozna tu wyzej wyczytac to "kuferka sobie umie pilnować" Grin Grin
a moze macie wspolny kuferek? Grin
 
zadra
Do: tuk. Czy aby nie gloryfikujesz zbytnio zasług kapelmistrza???:-) Przecież to jest jego PRACA!!! Każdy z nas, żeby zarabiać musi się wykazywać wynikami tej pracy, bo w przeciwnym wypadku.... To, że kapelmistrz uczy grać to jest przecież jego zawód i za to otrzymuje wynagrodzenie. Próbuje się tu ludziom wmawiać, że robi to charytatywnie. To członkowie orkiestry chodzą na próby i wszelkie występy charytatywnie. I nie masz racji, ze kap. nie ponosi wszelkiej odpowiedzialności za małoletnich czlonków. Na czas próby i wyjazdy na występy, powinien zapewnić BEZPIECZEŃSTWO DZIECIOM, a w tej orkiestrze grają raczej dzieci. trudno, zeby rodzice uczestniczyli na probach itp.To jest powinnośc organizatora. A jeśli posyłam dziecko do szkoły, to też siedzę z nim na lekcjach??? Bzdury piszesz i widać, że nie znasz tematu, albo go znasz od swojej strony, bo tak Ci wygodniej.
 
arika
Do Ropy...Myślę, że już wiesz- czy posłać dziecko do orkiestry. Wypowiedź Tuka chyba rozwiała Twoje watpliwości, Skoro tam nie ponosi się odpowiedzialności za dzieci, bo to " nie szkoła":-), to nie ma o czym mówić...Zapomina się o jednej -podstawowej kwestii, a to, że dopóki są chętni do uczestnictwa w orkiestrze, dopóty pan kapelmistrz będzie miał pracę!!!! W zaskakujący sposób Tuk nie wspomina nic o cięzkiej pracy członków - tylko JEDNA osoba ciężko pracuje - reszta się nie liczy...Jakie to żałosne.... Czasy" świętych krów" już dawno minęły..ale niektórym widać żal, oj jak żalGrin . pozdrawiam
 
jadt
No, no... tuku. aleś pojechał..nic tyko siąśc i płakać nad biednym kapelmistremSad , a może by tak pomnik postawić??:-) Jak myślisz....utuli to żal kapelmistrza?
 
tuk
Ha, widzę, że otworzyłem puszkę Pandory. A używajcie sobie ile wlezie, zgnojcie człowieka - przecież sobie na to zasłużył, prawda?
Droga zadro - jak sama napisałaś "kapelmistrz uczy grać to jest przecież jego zawód i za to otrzymuje wynagrodzenie". Kapelmistrz jest zatrudniodny jako instruktor muzyczny , a nie pedagog! do jego obowiązków należy kształcenie muzyczne i prowadzenie orkiestry pod tym względem a nie dbanie o morale jej członków. I bardzo się mylisz twierdząc, że on odpowiada za bezpieczeństwo dzieci. Po pierwsze nie ma do tego uprawnień (wykształcenia pedagogicznego). Po drugie nawet pedagog może brać pod opiekę tylko bodajże 15 osobową grupę. Dziwię się wogóle, że dyrygent godzi się na wyjazdy na których nie ma rodziców.
Droga ariko - tuk nie wspomniał o ciężkiej pracy członków orkiestry bo chciał wyrazić swoje zdanie na temat, który tak barwnie rozwinęliście czyli ocenianie pracy dyrygenta i układanie mu zycia na przyszłość. Kwestia zasług (niewątpliwych zresztą) całej rzeszy grających to temat na osobny wątek, którego wolałbym nie zaczynać, bo nóż ktoś jeszcze dowie się ile jest wart...
 
sp2
witam wszystkich.

jeszcze jedno chciałem dołożyć: podczas ostatniego jubileuszu orkiestry (tego roku) żalili mi się byli członkowie orkiestry (z kilkunastoletnim stażem), których znam dobrze i szanuję, że nikt o nich nie pamięta, nikt ich nawet nie zaprosił oficjalnie na jubileusz orkiestry!!!!!! a przecież poświęcili orkiestrze mnóstwo czasu - charytatywnie!!!!! i również dzięki nim ta orkiestra jest jaka jest.

tymczasem zorganizowano "kult ku czci jednego osobnika" !!!!!!!!
nie było by w tym nawet nic dziwnego, bo przecież ma on niewątpliwe zasługi, których nikt nie kwestionuje, lecz "osobnik" nawet połową słowa nie podziękował tym, którzy pracowali na również i jego sukcesy - społecznie !!!!!

myślę, że tak na prawdę ten aspekt jest tutaj najgorszy - brak pamięci dla społeczniaków ze strony osobnika (murzyn zrobił, niech teraz spada)!!!!!!!!!

pozdrowionka.
 
Przejdź do forum:

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.