'
Temat dnia14 KOLEJNYCH INWESTYCJI DZIĘKI OSZCZĘDNOŚCIOM PO PRZETARGOWYM Bezpieczeństwo publiczneAkcja krwiodawstwa 7 kwietnia 2024 roku Bezpieczeństwo publiczneAwans st. bryg. Piotra Gadowskiego na stanowisko Zastępcy Małopolskiego Komendanta PSP
Bezpieczeństwo publiczneWażny komunikat bezpieczeństwa!

Zobacz temat

Awatar

Hmm...? 

Started by Tutejsza on 27 sierpnia 2007 22:19

10 Odpowiedzi 6915 Obejrzeń
Who posted:
Tutejsza
Ciekawą rzecz właśnie zauważyłam... Została uaktualniona notka o naszej parafii na oficjalnej stronie Diecezji Tarnowskiej. Niby wszystko aktualne, ale wciąż widnieje tam nazwisko ks. Buczka jako rezydenta: http://www.diecez...hp?n_id=88. Jednocześnie na stronie innej parafii, 12 sierpnia powitano naszego byłego proboszcza jako penitencjarza:
http://www.mielec...szenia.htm??
Hmm... czyżby decyzja o przeniesieniu (czyżby czasowym?)nie była ostatecznym rozstrzygnięciem konfliktu w parafii Grobla???
Edytowane przez Tutejsza dnia 27 sierpnia 2007 22:21
 
sp2
Smile Konflikt w Parafii Grobla będzie trwał (niezależnie od tego kto będzie nowym proboszczem) dopóty - dopóki ks. Buczek będzie choćby w promieniu 50km licząc od kościoła czy plebanii w Grobli Wink

PS. Dlaczego kluczowe zdanie (zresztą głupkowate) zajmują w parafii sołectwa, które mało tego, że nie brały (w ogóle) udziału w budowie Kościoła w Grobli, to jeszcze były całkiem przeciwne aby ten kościół został właśnie w Grobli zlokalizowany (Świniary i Ispina)!?!?! Przecież Kościół w Grobli zbudowany został przez dwie wsie - Groblę i Trawniki!
 
arika
A moze byscie dali- (Tutejsza, Sp2) ksiedzu Buczkowi spokoj????A otworzyli szerzej oczy i przejrzeli wreszcie KTO namataczyl najbardziej w podziale parafii??? To nie takie trudne, wystarczy pomyslec, komu sie najbardziej oplacalo, aby zostac tam ( mam na mysli posade) gdzie juz byc nie powinien....
 
Tutejsza
Nie bardzo rozumiem sens ostatniego zdania ariki, ale domyślam się, że chodzi o ks. Wójcika? A dlaczego niby "nie powinien"?? Dlatego, że nie siedział cicho jak mysz pod miotłą, że nie pozwolił się szkalować i obrażać, że wyciągnął na światło dzinne fakt, iż jest zasypywany obrzydliwymi anonimami??? Taki proboszcz spełniłby z pewnością "oczekiwania" ks. rezydenta?! "Ze mną nikt nie wytrzyma..." - to słowa ks. Buczka - świadczą same za siebie!
I jeszcze jedno na zakończenie: ks. Buczek został przeniesiony do Mielca decyzją ks. biskupa - bynajmniej nie na własną (jak twierdził) prośbę...
 
arika
Do Tutejszej: bynajmniej nie chodzilo mi o ks. Wojcika...nie mam o nim ZADNEGO zdania, poniewaz nie zdążylam go poznacGrin, a ujmujac rzecz inaczej- nie dal sie poznac, poniewaz sprawy parafian i oni sami malo go obchodzili, albo nie chcial, albo nie mial czasu.Natomiast jest tajemnica Poliszynela (tak sądzę) kto TU najbardziej namieszal...
 
muzyk
Witam Was Groblanie!
Jestem (niestety) byłym muzykiem orkiestry z Grobli.
A ja pamiętam tylko taki jeden niesmaczny wątek ściśle związany z ks. Rezydentem.
Kilka lat temu (pewnie będą to pamiętać jedynie najstarsi z orkiestry) orkiestra wzięła udział w przeglądzie orkiestr dętych w kategorii orkiestr parafialnych. Zespół wygrał przegląd.
Kilka dni później jury weryfikowało autentyczność zespołów, które brały udział w owym przeglądzie (zwłaszcza tych nagrodzonych). Komisja przyjechała więc i do Grobli do ówczesnego ks. Proboszcza z zapytaniem: "... czy zespół bierze czynny udział w życiu Parafii Grobla...", ks. Proboszcz (W. B.) stanowczo zaprzeczył!
Orkiestrę ZDYSKWALIFIKOWANO !!!
Tyle ode mnie...
Pozdrawiam!
 
arika
Do muzyka: to przykre, co piszesz!!! a uczestniczyliscie w zyciu parafii- mam na mysli oprawe muzyczna wszystkich waznych uroczystosci koscielnych, tak jak dziesiejsza orkiestra??? Czy , moze rzeczywiscie zmotywowaly was do dzialania slowa proboszcza???Pytam ze zwyklej ciekawosci.....bez zadnych podtekstow......
 
Tutejsza
Sorry, że się wtrącę, ale takie słowa raczej nie motywują. Powiedziałabym nawet, że wręcz przeciwnie...
 
muzyk
To było jakieś 7 lat temu, tak więc zespół występował wtedy tak często jak obecnie!
 
arika
Skoro tak, to rzeczywiscie przykre.....mozna to okreslic innymi slowami,ale co to zmieni???
 
malutka
Nareszcie zapanuje spokój w parafiiPfft
 
Przejdź do forum:

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.