'
Temat dniaRozstrzygnięcie konkursu dla NGO w zakresie kultury, sportu i turystyki Gmina DrwiniaUroczystości 70 - LECIA OSP Niedary połączona z odsłonięciem tablicy pamiątkowej Franciszka Gajosa Bezpieczeństwo publiczneUWAGA! Akcja ochronnego szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie
Gmina DrwiniaPrzedstawiamy władze Gminy Drwinia po wyborach samorządowych

Zobacz temat

Awatar

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej 

Started by raptus on 10 stycznia 2009 22:58

5 Odpowiedzi 6058 Obejrzeń
Who posted:
raptus
Irytuje mnie polityka socjalna Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Drwini. Bardzo jestem ciekaw jakie kryteria trzeba spełnić aby otrzymać pomoc w postaci powiedzmy jednorazowego zasiłku np. na zakup węgla na zimę. Niedawno bowiem zauważyłem pojazd wiozący właśnie węgiel
(finansowany przez GOPS) do osoby - rencisty I gr. inwalidzkiej. Nie byłoby w tym nic szczególnego gdyby nie fakt że tego pana całym rokiem widujemy z butelką piwa pod sklepem. Koszt butelki piwa tj. ok. 2 zł. Ku woli jasności dodam ze ten pan ma dzieci (obowiązek alimentacyjny).

Rozumiem, że ludziom trzeba pomagać. Chciałbym jednak aby wypracowane przez nas pieniądze trafiały pod właściwy adres.

Może ktoś posiada informacje kto jeszcze jest na garnuszku GOPS a nie powinien.
Może jakiś urzędnik z Gminy odpowie?

Pozdrawiam.Raptus.
 
arika
Jeśli chodzi o GOPS , to nie do końca masz rację. Co dzieci są winne, że mają ojca pijaka? Mają umarznąć? Akurat ten urząd kieruje się innymi kryteriami. "Kandydat " do zapomogi musi się wykazać dokumentami, że jego dochód jest tak niski, albo nie ma go wcale i może ubiegać się o zapomogę. Problem tkwi w tym, że wiele osób - powiedzmy "zaradnych inaczej" w dokumentach wykazuje przysłowiowe "zero" dochodów, a pracuje na "czarno", jeździ Audi itp.i opływa w dostatek, ale w świetle obowiązujących przepisów zapomoga mu się należy!! bo jest biedny, a to co ma jest teściowej lub dziadka.!! To już nie jest wina urzędu. Ale gdyby, takiemu coś się stało- np. zamarzł pod sklepem, to GOPS byłby winien. Niestety - tak mamy skonstruowane prawo. Inna sprawa, że osoby, którym pomoc z urzędu się należy - ze względów ambicjonalnych nie wyciągają ręki po pomoc. Uważam, że tak się dzieje trochę za przyzwoleniem naszym, bo jeśli wiemy, ze taki ktoś nagina prawo, to dlaczego nie mówimy tego wprost- jemu!!!! , że oszukuje , nie urząd, ale NAS wszystkich!!!Myślę, że to by poskutkowało. Życzę odwagi.
 
arika
Ps, zapomniałam dodać, że nie jestem urzędnikiem z naszej gminy. Piszę obiektywnie.Pozdrawiam
 
janosik
Droga Ariko -sporo racji.Ale .Ppier to papier.Panie w naszym urzędzie pochodzą z tego terenu,z naszych wiosek..A może oprócz papierka np rzetelny wywiad środowiskowy. W zasadzie proste.
Pozdrawiam ciepło.
 
arika
Drogi JanosikuSmile
Oczywiście masz rację, ale z tą rzetelnością wywiadów różnie bywa. Sąsiedzi na ogół wiedzą jak się " temu zza miedzy" powodzi i chętnie opowiadają na zasadzie plotek - niezobowiązująco. Ale jak przychodzi do podpisania swoich wypowiedzi to już jest gorzej.Żeby była jasność - ja nie bronię urzędu!! , wszyscy bowiem wiemy, że jak sam powiedziałeś : papier - to papier, a słowa bywają zmienne. Nawet w sądzie świadkowie zmieniają zeznania, chociaż obiecali mówić "prawdę i tylko prawdę". Jak powiedziałam wcześniej -dopóki będzie przyzwolenie społeczne na naginanie prawa ( które ma luki- niestety) to naciągacze zawsze będą bezkarni.Ale powiedzieć takiemu , chociażby pod sklepem, że pije za nasze pieniądze!!! , że oszukuje..powiedz ilu byłoby na to stać???Ja nie mówię tylko o pijakach, bo jest wielu tkzw. porządnych, a na garnuszku opieki siedzą .
 
jadt
W zasadzie to obydwoje macie racje. Tylko, że pies lezy pogrzebany w tym, że urzędnicy są z tego terenu i chyba wiedza komu opieka - finansowa przysluguje a komu nie. Rzecz w tym, ze wolą byc slepi i głusi, bo papier wszystko przyjmie. Ale jak ten ktoremu opieka by przyslugiwala - papierka nie przedstawi- z roznych powodow np. wstydzi sie swojej niezaradności , to chociaz wszyscy wiedzą, ze jest źle ( z urzędem włącznie ) zapomogi nie ma . Pozdrawiam
 
Przejdź do forum:

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.