'
Temat dniaRozstrzygnięcie konkursu dla NGO w zakresie kultury, sportu i turystyki Gmina DrwiniaUroczystości 70 - LECIA OSP Niedary połączona z odsłonięciem tablicy pamiątkowej Franciszka Gajosa Bezpieczeństwo publiczneUWAGA! Akcja ochronnego szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie
Gmina DrwiniaPrzedstawiamy władze Gminy Drwinia po wyborach samorządowych

Zobacz temat

Awatar

Nowa władza w Gminnej Kulturze 

Started by jadt on 04 stycznia 2009 20:16

15 Odpowiedzi 7534 Obejrzeń
Who posted:
jadt
Po odejsciu na emerytuę Dyrektora Gminnego Osrodka Kultury, wojt gminy powolal nowego szefa kultury. I nic by nie było dziwnego w tym wydarzeniu, gdyby nie fakt, ze nowy włodarz kultury ma "urzędowac" w gminie. Jak latwo sie domyślec, kreator gminnej kultury bedzie zwyklym urzędnikiem , to tak jakby port przenieść na pustunie.!! Dom Kultury w Grobli, po tej reformie ( chorej) ma byc zwykłą!!!! świetlicą!!!!. Wiadomo czym się to skończy.
Zastanawia mnie fakt, dlaczego nie ogłoszono konkursu na to stanowisko, przeciez emerytura nie spada na złowieka jak ospa , tylko procedura przygotowawcza trwa co najmniej pół roku!!! Znow nie zdążyli wlodarze gminy przygotowac papierow??? a moze ktoś(?)Wink się obawial zbyt dużej konkurencji???
Myslę, ze te działania były celowe. I znow jak za PRL- przywieziono dyrektora w teczce.
Skad innąd wiem tez, ze nasi radni i soltys roboli co mogli zeby tak się nie stalo, ale wojtowie poszli w zaparte... nie i już!!!! Strach pomyślec jaką jeszcze reformę nam szykują.
 
Tutejszy
I znów należy kłaniać się w stronę naszego "kochanego" vice-wójta.On zawsze chce dla Grobli "jak najlepiej <brawo>panie "vice-wójcie"
 
juzek
Witam,
Dlaczego od razu jest taka niechęć z waszej strony do nowego dyrektora, przecież nikt nie wie jak będzie On rządził. Może zacznie on w końcu działać w przeciwieństwie do odchodzącej Pani Dyrektor. Proszę zobaczyć w jak jest zniszczony sprzęt w Domu Kultury (m.in. stoły i krzesła).

Pytanie do "jadt" -> Czy była Dyrektor została wybrana na drodze konkursu ?
Bo ja sobie jakoś nie przypominam.
 
jadt
Odpowiedź do "juzka" - masz widac pamięć wybiórczą...(to się tyczy konkursu, który oczywiście, że się odbył) Nie pisałem w "obronie" byłej p. dyrektor. Kłania się czytanie ze zrozumieniem, warto nad tym popracować:-), ale chodziło mi o FORMY jakimi się posługuje NADAL nasza władza gminna. To tyle.Reszta jest milczeniem.
 
Tutejszy
zgadzam się z "jadt" nie chodzi o osobę nowego dyrektora(bo przecież nikt jeszcze nie zdążył go poznać)ale o formę jego wyboru(a raczej mianowania).Przecież tu na odległość czuć protekcję.Trzeba mieć jedynie nadzieję,że okarze się on dobrym włodarzem naszego "klubu"
Edytowane przez Tutejszy dnia 08 stycznia 2009 16:48
 
muzyk
Drogi Juzku Smile
Jeśli rozwój życia kulturalnego w naszej "małej ojczyźnie" mierzysz meblami użytku codziennego - to gratuluję Grin

Co do konkursu to oczywiście, że się taki odbył Smile

Widać więc na pierwszy rzut oka, że jesteś niesamowicie zorientowany w sprawach związanych z lokalna społecznością, zwłaszcza z dziedziną kultury Smile

A tak w ogóle to co rozumiesz pod pojęciem "działać" Smile Mam nadzieję, że nie poczynania pierwszego dyrektora BIOAK Grin Grin Grin

Pozdrowienia!
 
arika
Każda nowa władza, niezależnie na jakim szczeblu i płaszczyźnie się znajduje , budzi niepewność, rodzi oczekiwania- te duże i te malutkie. I tak jest w tym przypadku.Faktem jest natomiast, że nowy dyrektor z kulturą miał niewiele wspólnego (wyłączając uroczystości kultu religijnego i weselne muzykowanieFrown ) .Niepewność jest tym bardziej uzasadniona,że "trzymanie kilku srok za ogon" niewielu się udaje. Ale - może się mylę....
A tak na marginesie - pierwszy dyrektor BIOAK-u, tez był w identyczny sposób powołanyGrin, czyżby prawo seriiFrown ????
I jeszcze jedno - odchodząca na emeryturę p. Dyrektor była wyłoniona drogą konkursu - gwoli odświeżenia pamięci niektórym.
PozdrawiamSmile
 
jadt
Jeśli pierwsza nominacja w gminnej kulturze władzom się nie udała, to mamy podstawy przypuszczać, że i tym razem może być podobnie . Wyciąganie wniosków nie jest chyba ich mocną stroną , a szkoda. To tak jak z wnioskami o unijne dopłaty - też są za trudne i też ich nie ma. :-)
 
dziwny
Ostatni wpis w tym temacie był prawie 4 miechy temu.
W klubie już zadomowił się nawy gospodarz............
Jakoś na razie nie widać żadnych wielkich reform oprócz tego, że sie nawet browarka nie da spokojnie napić.

Jak dla mnie lipa..................
Edytowane przez dziwny dnia 03 kwietnia 2009 14:01
 
xxx
dziwny!
wytłumacz wszystkim dlaczego się nie da?
 
dziwny
Heh,
da się ale nie w spokoju Smile
słyszałem ze ktos z orkiestry stół połamal w klubie i sie dyrektorek wpienił (_8-
no i jest lipa.
 
xxx
jesteś pewien że to ktoś z orkiestry?
najpierw się dowiedz porządnie a później pisz prawdę!
 
xxx
jesteś pewien że to ktoś z orkiestry?
najpierw się dowiedz porządnie a później pisz prawdę!
 
maniak
Jakoś na razie nie widać żadnych wielkich reform oprócz tego, że sie nawet browarka nie da spokojnie napić.


w miejscu publicznym picie alkoholu jest wzbronione ale widac niektórzy o tym nie wiedzą. To ,że było to tolerowane jest winą poprzedniego zarządu, który widocznie chciał mie spokój.Natomiast jak sama nazwa wskazuje jest to Dom KULTURY a już napewno kulturalnym nie jest urządzanie sobie z tego czcigodnego miejsca gorzelniAngry
 
sp2
Rzeczywiście to co się dzieje i działo w klubie jest tragiczne!!!!!
Lumpy młodego pokolenia zrobiły sobie z niego meline!!!!!!!!

A tak na marginesie to ciekawe dlaczego nie interesują się tym co tam się dzieje nasi stróże prawa????
 
xxx
bardzo dobre pytanie sp2
wystarczyła by jedna wizyta w tygodniu
 
Przejdź do forum:

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.