'
Temat dnia14 KOLEJNYCH INWESTYCJI DZIĘKI OSZCZĘDNOŚCIOM PO PRZETARGOWYM Bezpieczeństwo publiczneAkcja krwiodawstwa 7 kwietnia 2024 roku Bezpieczeństwo publiczneAwans st. bryg. Piotra Gadowskiego na stanowisko Zastępcy Małopolskiego Komendanta PSP
Bezpieczeństwo publiczneWażny komunikat bezpieczeństwa!

Zobacz temat

Awatar

R E F E R E N D U M ? 

Started by xxx on 18 grudnia 2008 20:15

70 Odpowiedzi 24184 Obejrzeń
Who posted:
xxx
Witam!
Pojawiło się ostatnio dziwne ogłoszenie o zamiarze organizacji referendum w sprawie odwołania wójta.
Czy może ktoś coś więcej wie na ten temat?
 
dziwny
Wydaje mi się, że takie ogłoszenie nie było by w cale dziwne Smile lecz jak najbardziej na miejscu!

Mamy niby dwóch wójtów, którzy razem nie robią nawet za Sołtysa Cool

Ja jestem za, zrobić referendum i zakończyć wreszcie tą żenującą błazenadę!

Pozdrowienia!
Edytowane przez dziwny dnia 18 grudnia 2008 21:02
 
ekb
jestem za !
 
raptus
Moi przedmówcy oczywiście mają rację.Jeden wójt"chory" drugi do spraw niepotrzebnych,cała rzesza urzędasów od plotek.To prawda.Referendum w tym momencie niewiele zmieni.Powinni państwo wiedzieć ze pani"INICJATOR REFERENDUM" od dawna ma chęć zostać wójtem Gminy Drwinia.Kto jednak poznał tą panią wie że zdrowa nie jest.
Zatroskany Raptus
 
sp2
Witajcie,
Jeszcze nie mamy świąt a już szopka w gminie Drwinia Grin Zresztą kiedy tej szopki nie było Smile

Nie ma się więc co dziwić "chorym", że robią sobie smak na fotel wójta, skoro wójt przecież też jest "chory" Wink Grin Grin Grin

Pozdrawiam....
 
luk
już nie chodzi o to że ktoś ma chrapke na fotel ale że u nas nic się nie robi .I rada też jest temu winna. referendum powinno być już rok temuAngryAngry
 
janosik
Obejrzalem wyniki ankiety.Nikt przy zdrowych zmysłach nie uwierzy że 45% jest zadowolonych(Chyba że urzędnicy)"Kota nie ma myszy harcują "
Zapytam .Skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak żle?
Na łamach gazety"Ziemia Bocheńska"nasz wójt chalił się osiągnięciami.A jakże.
Żalil się również m in że projekty są trudne,skomplikowane etc.
Dla setek innych gmin nie są łatwiejsze i jakoś dają radę.Rózne projekty pomyśnie się realizuje.U nas...może brak mądrych i pracowitych urzędników,radnych...
Zmarnowany czas i zawiedzione nadzieje.Szkoda.
Pozdrawiam.
 
dziwny
spokojnie,
ankieta trwa dopiero chyba od dzisiaj... ja też nie wierzę, że ktokolwiek uważa, że gmina funkcjonuje OK Angry

Poczekajmy do zakończenia ankiety...............
 
PK
Witajcie!
Rzeczywiście ankieta została rozpoczęta całkiem niedawno (18 grudnia 2008r. 22:17).

Do tej pory (20 grudnia 2008r. 10:50) oddano niecałe 100 głosów.

Ankieta zostanie zakończona gdy jej "aktywność" spadnie niemal do zera, a co potrwa jeszcze jeden lub dwa tygodnie.

Pozdrawiam serdecznie...
 
bubu
Witam!macie wiele racji w tym co piszecie, ale czasami udaje mi się cos załatwić w urzędzie.Może to tak jest że musimy być bardziej wyrozumiali?
 
muzyk
Hmm. to prawda.
Jednak urzędnicy są w gminie nie tylko po to aby mieszkańcy mogli tam załatwić różne sprawy.
Są głównie odpowiedzialni za rozwój gminy, pozyskiwanie inwestorów, itd. itp.
I na tej płaszczyźnie nasz urząd się "wykłada"...
 
groblanin
2008-12-02

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty
Nasz znak: UG 341/21/08r.
Drwinia, dnia 2 grudnia 2008r.


Urząd Gminy w Drwini reprezentowany przez Wójta Gminy - mgr inż. Andrzeja Kulara - Zamawiający, 32 - 709 Drwinia, tel. /012/ 2817- 153 na podstawie art. 92 ust. 1, pkt.1 i ust.2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych ( Dz.U. z 2007r. Nr 223, poz. 1655 ze zm.) informuje, że w wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w przetargu nieograniczonym nr 340/6/08r. na zadanie:

Udzielenie i obsługa długoterminowego kredytu bankowego w wysokości 650 000 zł przeznaczonego na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych pożyczek i kredytów. Shock

w wyniku rozstrzygnięcia przetargu w dniu 02.12.2008r. na w/w zadanie przez Komisję Przetargową powołaną przez Zarządzenie Wójta Gminy Drwinia nr 0151/13/07r. z dnia 02.07.2007r. wybrano ofertę nr 1 złożoną przez :

Nazwa firmy:Krakowski Bank Spółdzielczy

Siedziba firmy: Rynek Kleparski 8, 31 - 150 Kraków
Cena oferty za wykonanie przedmiotu umowy (koszt obsługi kredytu) na dzień otwarcia ofert : 139 192,98 zł - netto/brutto. Shock

Uzasadnienie wyboru:

Oferta złożona przez Krakowski Bank Spółdzielczy jest zgodna z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. - Prawo zamówień publicznych(Dz.U. z 2007r. Nr 223, poz. 1655 ze zm. ) oraz zapisami specyfikacji istotnych warunków zamówienia na przedmiotowe zadanie w/w. Wykonawca nie podlega wykluczeniu, a złożona przez niego oferta odrzuceniu z udziału w postępowaniu. Według przyjętego kryterium oceny ofert w postępowaniu przetargowym (cena - 100 %) po szczegółowym sprawdzeniu spełnia przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu, oferta Krakowskiego Banku Spółdzielczego uzyskała najwyższą ilość punktów tj. 300 pkt., w oparciu o przyjętą przez Zamawiającego punktową skalą ocen. Przedmiotowa oferta przy braku konkurencji została uznana za ofertę najkorzystniejszą. Cena oferty nie przekracza środków jakie planowano przeznaczyć na realizację przedmiotu zamówienia.

Dziękujemy za udział w postępowaniu przetargowym i zapraszamy do kolejnych przetargów ogłaszanych w Urzędzie Gminy w Drwini.

Informacja o wszystkich złożonych w postępowaniu przetargowym ofertach:

W postępowaniu przetargowym złożono 1 ofertę.

Otrzymują :

Krakowski Bank Spółdzielczy, Rynek Kleparski 8, 31 - 150 Kraków.
A/a

Reasumując!!! Zadłużeni"po uszy"Wójtowie- Gospodarze Gminy biorą kredyt na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych pożyczek i kredytów. Ale jaja Smile
A ten koszt kredytu w wysokości 139 192,98 zł kto zapłaci Shock ??

I tak wogóle skoro Gmina jest zarządzana bardzo dobrze (tak jak niektórzy w ankiecie głosowali) to po co ten kredyt i dlaczego Gospodarze cały czas się zadłużają?????? :-)
Edytowane przez groblanin dnia 21 grudnia 2008 00:38
 
sp2
Odpowiedź jest prosta:

Nie ma dochodów - są same wydatki!
 
xxx
Słabo mi się robi jak co takiego widzę!:-(
 
groblanin
Tak dziś sobie cały czas myślę i dochodzę do wniosku, że nasza Gmina musi być bardzo bogata.....???, "bardzo dobrze" zarządzana....??? skoro stać ją płacić takie (promocyjne) odsetki - bagatela- grubo ponad 20%.

Ciekawe ile jeszcze innych kredytów (promocyjnych) na zaciągali nasi Gospodarze???

WIDAĆ DETERMINACJE I ZAANGAŻOWANIE GOSPODARZY W POZYSKIWANIE ŚRODKÓW DLA GMINY!!! Grin BRAWO!!!
Edytowane przez groblanin dnia 22 grudnia 2008 00:16
 
janosik
Słów krytycznych nie brakuje i słusznie.
Martwi natomiast to ze za "LECZENIE" biorą się ludzie nieodpowiedni "PO PRZEJŚCIACH"-Taka para aktywistów się dobrała że tylko siadać i płakać.
innym razem napiszę kogo mam na mysli.
 
LS
Skoro zdrowym brakuje odwagi...
 
janosik
Chciałbym zapytać czy dotarli do państwa "KOLĘDNICY" -zbierający podpisy?
Świetna para "ateista" AK i dewotka JS.
 
jadt
U mnie ich nie byloFrown, ale z tego co się orientuje - byli, a raczej była p. S. w bardzo wielu domach, co "nazbierali" - nie wiem, malo kto się przyzna, czy podpisal- czy nie.pozdrawiam cieplutko, bo zapowiadaja tegi mróz:-)
 
jupiter
Powiem szczerze, taka władza jacy obywatele!
Utyskiwać można wiecznie, ale uświadomić sobie trzeba jedno - to za Waszym przyzwoleniem, na każdym szczeblu władzy ludzie robią co chcą, toż im dajecie wolną rękę wybierając ich (za to, w większości przypadków, że wam naobiecywali.......!) i pomyślałeś w tym momencie, jak wiele od Ciebie zależy ? Odpowiedz sobie na pytanie - co jest dla Ciebie najważniejsze: kasa, stanowiska, układy, mieć za wszelką cenę?, ...to wszystko jest jak marny puch, jeden maleńki podmuch wiatru i nic, a czy masz gwarancję nieśmiertelności!!!? A może żyj tak, żeby innym z Tobą było dobrze, wtedy i władza może pokaże ludzkie oblicze..?
 
Przejdź do forum:

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.