'
Temat dnia14 KOLEJNYCH INWESTYCJI DZIĘKI OSZCZĘDNOŚCIOM PO PRZETARGOWYM Bezpieczeństwo publiczneAkcja krwiodawstwa 7 kwietnia 2024 roku Bezpieczeństwo publiczneAwans st. bryg. Piotra Gadowskiego na stanowisko Zastępcy Małopolskiego Komendanta PSP
Bezpieczeństwo publiczneWażny komunikat bezpieczeństwa!

Zobacz temat

Awatar

WiFi Grobla 

Started by xyatz on 11 lipca 2008 08:19

13 Odpowiedzi 7514 Obejrzeń
Who posted:
xyatz
Witam wszystkich na forum.
Ostatnio bardzo mnie zelektryzowała informacja o bezpłatnym dostępie do Internetu w okolicy Domu Kultury.
Czy ktoś z forumowiczów już testował to rozwiązanie? Czy moge liczyć na jakieś opinie?
Planuję w weekend to sprawdzić i może uda mi się wrzucić tu jakiegoś bezprzewodowego posta.
Pozdrawiam
xyatz:-):-):-)
 
PK
Witam,
Dobrze skonfigurowany Hotspot, zakładamy że takowy jest na DK w Grobli, nie wymaga żadnej interwencji przez administratora w celu podłączenia nowego Użytkownika (komputera) z Internetem.
Wystarczy jedynie włączyć kartę WiFi w swoim PC, wykryć i nawiązać połączenie z siecią (WiFi), resztę automatycznie wykona Hotspot.

Należy również pamiętać, że zasięg nadajnika skutecznie ograniczają drzewa oraz inne budynki...

Pozdrawiam...
 
xyatz
Dzieki PK za info.
Mam nadzieje, ze uda mi sie w weekend polaczyc z grobelskim hotspotem i napisac o tym na forum Wink
A wszystkim pozostalym zycze milego weekendu.
Edytowane przez xyatz dnia 11 lipca 2008 12:52
 
xyatz
Mam niestety wieści kiepskie. SadSadSad
Internet bezprzewodowy w DK Grobla jest i to cieszy.
Martwi jedynie to, że nie można z niego skorzystać gdyż najwyraźniej są źle ustawione parametry autoryzacji dostępu.
System nadaje nowym urządzeniom IP, jednak nie przypisuje DNS i bramy.
Czy może komuś udało się już skorzystać z WiFi??:-)
 
PK
Witam,
Postaram się to sprawdzić w piątek.

Pozdrawiam...
 
xyatz
Czy cos wiadomo w sprawie WiFi ??
 
PK
Hmm... Sorki, ale niestety nie dałem rady sprawdzić tego połączenia Sad
Dowiedziałem się jednak, że było ono testowane tuż po instalacji i wszystko było OK...

A masz ustawione Automatyczne uzyskiwanie IP i DNS ????
Sprawdź to w opcjach:
Połączenia sieciowe/ Właściwości/ Protokół internetowy (TCP/IP)/ Właściwości/ i ustaw na żeby uzyskał IP i DNS automatycznie.

Jeśli to nie pomorze, to mu narzucić ustawienia Bramy i DNS?

dla IP 192.168.101 np (to samo dla Bramy i DNS) 192.168.0.1
Maska: 255.255.255.0

Ja będę w Grobli dopiero za 2 tyg i wtedy to na pewno sprawdzę, póki co życzę powodzenia...

Pozdrawiam...
 
xyatz
Dzięki za odpowiedź.
Testowałem zarówno ustawienia automatyczne jak również "ręczne" i niestety nie było odpowiedzi routera .
Co więcej, sprawdzałem to w sumie na 3 komputerach (2xXP i Vista). Wszędzie efekt był taki sam.

PS.
Ja też dopiero za jakiś czas będę w Grobli, żeby móc to po raz kolejny przetestować.
Edytowane przez xyatz dnia 22 lipca 2008 08:47
 
xyatz
Czy ktoś próbował przetestować to łącze?
 
xyatz
Widzę, że temat umarł był.
Wniosek nasuwa mi się jeden. WiFi jest. Informacja poszła. Szkoda tylko, że nie działa. Chyba dlatego, że w zasadzie nikt go nie potrzebuje.
W okolicy DK są wykrywane dwie sieci bezprzewodowe "GROBLA" i "hotspot7". Niestety żadna nie wykazuje chęci autoryzacji nowych urządzeń.
PS.
Codziennie korzystam z WiFi - w pracy i w domu. Istnieją różne możliwości blokady dostępu, ale przy DK dostęp miał być otwarty.
 
PK
Witam,

Sorry, ale póki co to z nawału pracy nie mam nawet chwili na sprawdzenie tego połączenia.

Mimo wszystko postaram się to zgłosić w gminie.

Pozdrawiam i cierpliwości Smile
 
juzek
Witam,
Mam pytanie czy WiFi działa ?
Próbowałem ostatnio się połączyć i nie mogę wykryć żadnej sieci.
 
dziwny
Z tym Wi-Fi to jest tak, że od kilku miesięcy jest tablica informująca o tym nadajniku ale nie słyszałem żeby ktokolwiek tą sieć "złapał" Cool
 
maniak
Natomiast ja słyszałem, byc może się mylę,iż Wi-Fi było z początku finansowane, a później koszty spadły na gminę. Ale w naszej gminie jest jak jest, więc Wi-Fi nie maWink
Edytowane przez maniak dnia 05 marca 2009 20:01
 
Przejdź do forum:

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.