'
Temat dnia81. rocznica Krwawej Niedzieli na Wołyniu Bezpieczeństwo publiczneRusza budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Karolina i Krzeczowska w Bochni Powiat BocheńskiWyniki matur w Powiecie Bocheńskim
Bezpieczeństwo publicznePo wczorajszych burzach w Małopolsce

W Pałecznicy o sposobach na naprawę sytuacji w PolsceDrukujW sobotę w Pałecznicy pokazaliśmy, że #MamyPlan. Przedstawiliśmy konkretne propozycje dotyczące walki z inflacją, wsparcia inwestycji oraz bezpieczeństwa energetycznego i żywnościowego. Musimy być aktywni i pokazać, że jesteśmy alternatywą dla nieudolnej władzy – powiedział prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.


W sobotę w Pałecznicy przedstawiliśmy propozycje dotyczące walki z inflacją, zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego i żywnościowego państwa oraz wsparcia inwestycji. #Mamy Plan i przygotowane konkretne ustawy pomagające wyjść z kryzysu. Wiemy jak go zrealizować.

Niska inflacja

Od dłuższego czasu mamy do czynienia z tzw. „zezem rozbieżnym” w kwestii polityki finansowej państwa. Z jednej strony prezes NBP każe wszystkim Polakom zacieśniać pasa, podwyższając stopy procentowe, a z drugiej pan premier Morawiecki mówi „luzować i obniżać”. To niezwykle niebezpieczne. 

Do niskiej inflacji doprowadzi m.in.:

- likwidacja podatku Belki,
- zerowa marża od kredytów,
- obligacje NBP oprocentowane 15 proc.

Więcej inwestycji

W obecnym czasie pieniądze przechowywane na kontach oszczędnościowych lub deponowane na lokatach tracą codziennie na wartości. Nie ma lepszego sposobu na budowanie stabilności finansowej niż przez inwestowanie. Dzięki odpowiedniemu lokowaniu kapitału nie tylko ochronimy środki finansowe Polaków przed inflacją, ale zapewniamy również dodatkowe finanse na realizację nowych projektów.

Aby zwiększyć liczbę inwestycji PSL proponuje:

- dobrowolny ZUS,
- ulgę budowlano-remontową,
- zakończenie sporu z UE,
- apolityczny wymiar sprawiedliwości i spokój legislacyjny.

Tania energia

Od momentu zakręcenia przez Rosję kurka z gazem ceny energii biją kolejne rekordy. Polska, chcąc się uniezależnić się od rosyjskiego węgla, gazu i ropy, musi wykorzystać wszystkie możliwości, by jak najszybciej zastąpić te paliwa alternatywnymi a tym samym zapewnić Polakom bezpieczeństwo energetyczne w dłuższej perspektywie.

W realizacji planu uzyskania taniej energii PSL wymienia:

- uwolnienie energii z OZE,
- rekompensatę energetyczną dla przedsiębiorców i gospodarstw domowych,
- dopłatę do węgla, oleju opałowego, peletu, ekogroszku,
- Orlen – koncern paliwowy nie rozrywkowy.

Tańsza żywność

Wzrost cen żywności już dziś jest przerażający. Wszystko wskazuje jednak na to, że prawdziwe podwyżki są dopiero przed nami.

Do tego, aby żywność była tańsza, przyczynić się mogą:

- dopłaty do tony nawozów, a nie do hektara,
- korytarze eksportowe z Ukrainy,

- narodowy program retencji, ponieważ „Polska pustynnieje”.

Naszym celem jest wyrównywanie szans, godna jakość życia, i to, żeby praca się opłacała.

Mamy plan, jak pokonać inflację, jak wyjść z kryzysu gospodarczego,
jak docenić ludzi aktywnych, ciężko pracujących. Działamy w myśl zasady: „bez pracy nie ma kołaczy”
– podkreślił prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.