'
Temat dniaWeekend z zabytkami powiatu - PROGRAM Gmina DrwiniaNARODOWE CZYTANIE - 2019 Gmina DrwiniaOBCHODY 80. ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ W GROBLI
Bezpieczeństwo publiczneZaproszenie krwiodawców do udziału w szlachetnej akcji

Jak żyć długo i szczęśliwieDrukujJak żyć długo i szczęśliwie, to odwieczne pytanie wszystkich ludzi na świecie, gdziekolwiek mieszkają na naszym globie niezależnie od miejsca geograficznego, koloru skóry, czy też wyznania i czasu odmierzanego przez ziemski zegar.Jako słuchacz Uniwersytetu III wieku, który maturę zdobył przez własne doświadczenia, mogę podpowiedzieć jak zgodnie żyć z naszymi oczekiwaniami aby marzenia się spełniły.

Myśli swoje kieruje przede wszystkim do młodzieży, uczniów i studentów, którzy zadają sobie pytanie: kim jestem? i kim chciałbym być?
Co mam czynić, aby być szczęśliwym i spełnionym?

Bogactwo nie daje pełni szczęścia.

Zadowolenie i radość z życia czerpiemy z naszego rozumu i sposobu wykorzystania naszej wiedzy dla celów wzniosłych, własnych i innych mieszkańców tej ziemi.
Samo życie, to nieustanne poszukiwanie swojego miejsca w społeczeństwie i trwanie przy rodzinie, przyjaciołach, w poszanowaniu i miłości każdego z osobna.
Obdarzamy innych uczuciami, jakimi sami chcielibyśmy być obdarowywani.

Życie wcale nie jest sielanką. Wymaga wielu wyrzeczeń, Nie chodzi tylko o złe nawyki szkodzące naszemu zdrowiu ale również o wysiłek dostosowania się do otoczenia i życia w symbiozie z nim. To również wyzwanie do współżycia w otoczeniu najbliższych nam ludzi, najbliższych naszemu sercu. Wszystkich, których otaczamy miłością i zrozumieniem.

Jest to trudna praca – głównie nad sobą. Budowanie zaufania, wykluczające zazdrość i nienawiść.
Jest to droga prosta, która nakazuje nam przestrzeganie najważniejszych norm moralnych, nakazuje przestrzeganie prawa. Jeżeli nie potrafimy lub nie chcemy z różnych powodów przestrzegać wymogów prawa i obyczajów ludzi świata, w którym żyjemy, to trudno będzie nam egzystować w społeczeństwie, gdziekolwiek nas los zaprowadzi.

Tak nie wiele, a jednak mamy z tym problemy. Zatem pamiętajmy! - żyjmy w zgodzie z przykazaniami, gdyż uczą dobra. Żyjmy w zgodzie z ustanowionymi prawami świeckimi.
Kochajmy rodziców i szanujmy nauczycieli, bo oni od naszych najmłodszych lat starają się wskazywać właściwą drogę ku przyszłości.Ci, którym nie obce są te zasady, powinni swoim rówieśnikom wskazywać drogę do pięknej przyszłości własnym przykładem.Życie zgodne z własnym sumieniem i budowanie zaufania wymaga czasem wielu wyrzeczeń
osobistych, ale wybór dobrych i mądrych przykładów, połączony z logicznym myśleniem prowadzi do wielkich czynów.
Typowe uczucia żalu, zazdrości, zawiści, zastępujmy szacunkiem, uznaniem i zrozumieniem – w myśl zasady „nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe”

Mów zawsze prawdę. Oceniaj człowieka po tym kim jest, a nie co posiada.
Kochaj ludzi, jakimi są, unikaj stresów, (co nie zawsze się udaje), ale to możliwe.

Takie wybory dzisiaj, stanowić będą o twoim życiu na dalsze lata, nawet w dalekiej przyszłości.
Maksyma do zastosowania już od dziś dla każdego: „nie rób szkody abyś nie musiał później jej naprawiać”.

Niech te skromne uwagi emeryta posłużą tym, którzy są już dorosłymi osobami, a jeszcze niedoskonałymi, do osiągnięcia umiejętności współżycia z ludźmi .
A przykazanie – „kochaj bliźniego, jak siebie samego”, służyć będzie wszystkim i dla dobra wszystkich.

Pamiętajcie o tym droga młodzieży - jesteście przecież przyszłością świata. To do was należy przyszłość n a r o d ów, spokojne życie w rodzinach i pokój na świecie. A miłość i prawda - ostatecznie zawsze zwycięża.Niech wasza przyszłość będzie świetlana, a ludzie szczęśliwi.
Tego życzy wam Senior - Zdzisław


Ps.
MARK SANBORN, autor książki "Radość życia" - to inspirująca, przejmująca przypowieść o sukcesie. Opowiada o dawaniu z siebie więcej, niż się tego od nas oczekuje. Jest rewolucyjna, lecz prosta. Potrafi odmienić ludzkie życie.

Komentarze

#1 | P.S. dnia 26 lipiec 2014 22:25
Niby takie proste, ale jednak bardzo trudne w dzisiejszych czasach, kiedy jedni mają zbyt mało czasu na czytanie nawet pożytecznych książek, a inni tego czasu mają zbyt wiele (bezrobocie), ale myślą wtedy o zupełnie innych sprawach.Obyśmy jednak wszyscy doczekali tak pogodnej jesieni życia, jak Autor. Gratuluję!
#2 | od autora: dnia 29 lipiec 2014 21:02
To trudne zycie piszacego sa mysla przewodnia i wskazaniem drogi do doroslego wzglednie spokojnych lat pozniej.
Nie szukac pracy ale zdobycie konkretnego zawodu i praca na wlasny rachunek i zatrudnianie innych moze dac zadowolenie.
Najlepiej we wlasnym srodowisku podejmowac decyzje o samozatrudnieniu.Takie sa prawa obecnego rynku pracy.
Praca poza Ojczyzna z slaba znajomoscia jezyka pozbawia nas pracy wg.naszych upodoban i wplywa ujemnie na nasza psychike teraz i pozniej.
Wszedzie dobrze ale ale najlepiej u siebie ma tu swoje uzasadnienie.
Rozwaznie nawiazywac wszelkie dlugie znajomosci.

Dodaj komentarz

Nick:
Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.